Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisindeki grup buluşmasında açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli, TÜSİAD'a tepki göstererek "TÜSİAD Başkanı işi

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar...

Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Televizyon ekranları, sosyal medya aracıyla buluşmamızı takip eden aziz yurttaşlarımıza en kalbi selamlarımı iletiyor, selamlarımı sunuyorum. İnsanın olgunluğu gibi siyasetin de olgunluğundan bahsetmek olasıdır, natüreli budur. Olgunlaşmamış siyaset köksüzlüğün eseri, fikir beceriksizliğinin eseridir. Leyleğin ömrü laklakla geçiyorsa kolay siyasetin ömrü de tartışmayla gelip geçecektir. Türk siyasetin öncelikli meselelerin bir tanesi bu tip siyaset ve siyasetçinin varlığıdır. Bugün ne yaşıyorsak izleri dündedir. Bugün neyle karşılaşıyorsak hedefleri yarındadır. Ufak tutkulardan büyük hedeflerin çıkmayacağı berrak biçimde görünecektir. Hedefi büyük olanın inancı da büyüktür.

Kasıt ulusumuzu hoşlukların en hoşuyla buluşturmaktır. Biz insan üstü bir çabayla çalışıyoruz, Geceyi gündüze katıyoruz, azımızı çok yapmak için devamlı çabalıyoruz. Cumhuriyetin 100. yıldönümüne adım adım hazırlanıyoruz. İnsanımızın vicdanına yağmur gibi yağıyor, umutlarını yeşertiyoruz. Lafımızla, sevdamızla, samimiyetimizle, sabrımızla, vefamızla, aklıselimimizle 2023'teki galibiyete yürüyoruz. Bizim amacımız halis, nişanemiz ulusa hizmettir. Yolumuzda duran dursun, biz durmayız. Usanmadan, bıkmadan, rahatlamadan ülkülerimizi anlatacağız. Oynanan oyunların iç suratını, yazılan kabus senaryolarının içeriğini ve istikametini halkımızın her hoş insanını anlatıp aydınlatma görevimizi yerine getireceğiz. Aydınlanma, usumuzu kullanmaya cesaret edebilmektir. Şunu bir kez sarihçe ifade etmek vaziyetindeyim ki ülkemizin hiçbir yerinde zillet ittifakının iddia ettiği gibi bir Türkiye tablosu yoktur. Çürük çarık anlayışların hiçbir lafı laf değildir, hiçbir açıklaması doğru değildir. Palavradan vergi alınmış olsaydı palavracı siyasetçilerin hepsi iflas sancağını sürüklemekten kurtulamazdı. Sadece göz boyamak için 3-5 esnaf dolaşanların ipliği artık pazardadır, ikinci ele düşmüştür. Sahnelenen sahte mağdur tiyatroları, kurmaca ve kumanda edilen karşılıklı diyaloglar kimseyi inandıramaz. Aziz ulusumuz sahtekarlara dün olduğu gibi bugün de yarın da prim vermeyecektir.

"ÇIKARSINLAR ADAYLARINI, GÖRSÜNLER HANYAYI KONYA'YI"

Onlar boş bol gezedursun Milliyetçi Hareket Partisi 18 Şubat 2022 tarihinden bugüne kadar 493 ilçemizi kurullar halinde ziyaret etmiştir. Halkımızın tamamıyla kucaklaşmanın gönül huzurunu yaşıyoruz. Gönüllere konuk oluyoruz, gönüller kazanıyoruz. Cumhur İttifakı, Türkiye'nin her noktasında ulusuyla oturup kalkıyor. Gittiğimiz her yerde gördüğümüz sarih asıl şudur 2023 senesinde Cumhur İttifakı sarih ara farkla sandıktan galibiyetle çıkacaktır. Şapkadan çıkaracakları aday kim olursa olsun Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan yüzde 50'yi fersah fersah aşan bir rey oranıyla seçilecektir. Zillet ittifakının nasıl bir adayı vardır aşınmasın ki açıklanmıyor. Çıkarsınlar adaylarını, görsünler hanyayı Konya'yı. Basitçe eskiyecek, an itibariyle bilinmeyen adayı çok arayıp aramadıkları bir değişik bilmece olarak karşımızdadır. 

Kasım'da tercih olabilir diyen Kılıçdaroğlu kendi kendi aldatıyor. Bizim nasihatimiz en yakın muayenehaneye başvuru etmesi ve rehabilitasyon altına alınmasıdır. Temennilerinin karşılanmaması gidişatında yaşanacak hayal kırıklıkları Kılıçdaroğlu'nun elinden oyuncağı alınmış çocuğa dönüştürecek, mızmızlanması da işe yaramayacaktır. İntikam almak isteyenlerin tamamı Kılıçdaroğlu'nun artta kuyruğa dizilmiştir. Birbirine çalım atmaktan özel bir haz alan, ortak hedefleri dış eforların amaçlarına hizmet olan partilere Türkiye'nin emanet edilmesi istikbalimizin hiçe sayılmasıdır. Cumhur İttifakı meçhullüğü aşacak, iç barış civarını, cemiyetsel huzuru sağlayacak istemdir. Önündeki her taşa takılan, geleceğe teleskopun yanlış ucundan bakan zillet ittifakı akıntıda çekilen bir saldır, devlet ve ulus düşmanlarıyla ilişki kurmuş başka bir deyişle bağımlılık halinde yaşayan lekeli bir kumpanyadır.

Türkiye, dünyanın tüm projektörlerinin çevrili olduğu bir coğrafyanın ağırlık merkezidir. Elinde yalnızca bir çekiç olanların karşılaştığı manileri çivi olarak görmesi tıkanıklığının neticeyidir. Biz yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz, Cumhur İttifakı'nı onurla anlatacağız. Adım adım 2023, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma temalı çalışmalarımızda katkısı olan milletvekili dostlarım başta olmak üzere, fedakar dava dostlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hepinizi kutluyorum.

Çağrımız Türk tarihinin çağrısıdır. Çağrımız kutlu soyumuzun çağrısıdır. Çağrımız çiftçimizin, emeklimizin, emekçimizin, şehit analarımızın, tüm mazlumların çağrısıdır. Çağrımız istikbale el ele, omuz omuza tek soluk halinde yürüyüş çağrısıdır. Bizim çağrımız, çağın akışını değiştirmeye sonuna kadar taliptir.

"DEVE KUŞU GİBİ BAŞIMIZI KUMA SOKMAMIZ DÜŞÜNÜLEMEYECEKTİR"

Güçe dayalı ve silahla inşa edilen ekonomi siyasi sistemin, insanlığın temennilerini karşılamaktan süratle uzaklaştığı görünmektedir. Dünya içerici bir vizyona, adaletli, barışçıl siyasetlere sanki fakirdir. Kapitalizmin ana siperi haline gelen sindirella ekonomisinin sonuna gelinmiştir. Ahlaki olmayan, beşeri kıymetlerle bağdaşmayan piyasa uygulamalarını köklü biçimde denetlemekten, ekonomik hürlük, ekonomik adalet kapsamında A'dan Z'ye revize etmedikten sonra varılacak yer yeniden krizdir. İnsanlığın yeni bir vizyona lüzumu vardır ve bu ertelenemez ebattadır. Yatırımların hedefinde kaynak faydalılığı, abuhava geçimi yer almalıdır. Uyuklayan bir bakışla altımızdan kayıp giden dünyayı izlememiz mesul kavrayışımızla ters düşecektir. Bu dünya bizim de dünyamızdır, deve kuşu gibi başımızı kuma sokmamız düşünülemeyecektir. 

Dünyaya karşı kapanmak ve içe dönmek demek, Allah'ın kelamını anlatmaktan ve korunmaktan bırakmak demektir. Buna da olurumuz yoktur, hep umutlu olacağız. Biz yeryüzünde unutulmuş bir savaşın kayıp askerleri değiliz. İyiliğin hakikat manası fertsel değil cemiyetsel olmasıyla tezahür edecektir. Bugünkü tüketim cemiyeti küresel bir cemiyettir. İçinde zenginlik adalarıyla fukaralık havuzları bulunmaktadır. Gemisi kurtaran kaptan iddiaları, devirici rekabetler, sonlu bir hayat içinde hudutsuz servet iştahı trajedi habercisi haline dönüşmüştür. Herkese fayda sağlayacağı iddia edilen damlama ekonomisinin reelinde bir dolandırıcılık olduğu Oscar mükâfatlı bir iktisatçı tarafından itiraf edilmedi mi? Küresel ekonomi cüceleşmiştir, motoru teklemiştir.

Küresel ekonomi kasırgalı bir havada, bozuk pusulayla yolunu bulma mücadelesindedir. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Kraliyet ve Almanya faiz silahına sarılmışlardır fakat silahtaki kurşun eksilmektedir. Yiyecek ve enerji maliyetleri küresel enflasyonu çıkarmaktadır. Yiyecek krizinin geri tasarısında bu ve buna eş yüksek seviyeli tehditvâri açıklamaların hiç mi hisseyi yoktur. NATO Genel Sekreteri'nin laflarını neye açıklamalıyız. Yiyecek meseleyi yaşanıyorsa bunun mesulü küresel emperyalizm değil midir? Bunlar kime ne anlatmanın merakındadır. Hububat holünün inşasıyla alakalı gayretlere destek verilmesi gerekirken Fransa Cumhurbaşkanı'nın Kiev'e gitmesi ve Romanya üzerinden bir yol açılmasını istemesi bize göre yamyamlıktır. İnsanlar aç kalmış, sarihte kalmış, güya gelişmiş ülkelerin umurunda değildir. Bu evrede Rusya-Ukrayna savaşının neticeleri tüm dünyada sezilmektedir. Mısır, bu negatif büyümelerden en çok mağdur olan ülkelerin başında gelmektedir.

TÜSİAD'A SERT TEPKİ: TÜRK OLAMIYORSUNUZ BARİ İNSAN OLUN

Önemli olan Türkiye'nin alacağı pozisyon, üstleneceği tarihi roldür. Türkiye ekonomisinde pireyi deve yapan politik perişanların dünyanın nereden nereye geldiğini göremedikleri ortadadır. Türkiye pozitif olarak ayrışırken yatırım, imal alanlarında bir adım öne çıkmaktadır. Yiyecek krizinin bize yansımasını en aza sürüklememiz olasıdır. Patates, soğan, patlıcan maliyetlerini mübalağa etenlere diyorum ki azıcık vicdanınız kaldıysa, kimin tarafında olduğunuzu açıklayın. Kimlerin değirmenine su taşıdığınızı söyleyin. İşte görüyorsunuz TÜSİAD Başkanı işi eforu vazgeçip İsveç ve Finlandiya'nın yanında saf yakalamış. TÜSİAD'ın mensubiyet dinlediği ülke neresidir. Bir kere olsun ulusal olun. Boş yapmayın, Türk de olamıyorsanız bari insan olun. TÜSİAD'ın selam durduğu İsveç, Kandil'in finans bankasına dönüşmüştür. Zillet ittifakı ile İsveç bu gidişattan mutlu mudur? Brüksel'de bir araya gelen NATO Korunma Bakanları buluşmasında PKK'nın elindeki silahların Sayın Akar eliyle muhataplarına gösterilmesi hıyanet çetesinin nerelere eriştiğinin göstergesidir. 

NETFLIX TEPKİSİ: KÜFÜR FAKTÖRÜN NERESİNE GÜLECEĞİZ?

Cemiyetsel bünyeyi tümör gibi saran şiddet hadiselerinde bir cinsli eksilme, zayıflama emaresi görülmemektedir. Vahşet haberleri, seri cinayetler ne yazık ki ulusal vicdanı derinden yaralamaktadır. Bazı diziler, magazin programları hepimizi rahatsız etmektedir. Netflix'te küfür ve en samimiyetsiz mizahların yer aldığı, güya komedyenlerin olduğu diziler artık haddini aşmıştır. Küfür faktörün neresine güleceğiz? Bayanı metalaştıran, erkeği yozlaştıran ucube dizi sahnelerinin neresini sevip takdir edeceğiz? Sebze ve meyve maliyetlerini tenkit etip, dar kazançlı bir ailenin 1 aylık mutfak tüketmesini 1 saatte tüketip gününü gün edenler, vur patlasın çal oynasın havasıyla, tatlı su solcuların, birahane devrimcilerin, 'Böyle ekonomi olur mu?' diye sorup yatlarla gezen, katlarla gezen, cebi sonradan para görmüş demokratların bize anlatacak hiçbir şeyi olamaz.

Duruşmalar cinayet davalarında hızla karar vermeli, iyi hal indirimi veya bir başka nedenle canilerin ceza indirimine izin verilmemelidir. Gerekiyorsa idam cezası dahi müzakereye açılmalıdır. Bayanlara müteveccih cinayetlerin tekerrür tekerrür gösterimine netlikle izin verilmemeli. Ulusal ve manevi bedellerimizi hedef alan dizi-filmler hayatımızı zehirlemektedir. Şiddeti kışkırtan roller, aile birliğimizi doğrudan çürütme tehlike ve riski yaşatmaktadır.

Hadiselerin akışı, halkın vicdanı bizi haklı çıkarmaktadır. Alnımız sarih, mazimiz paktir. Kimseden gizlediğimiz, kapatacağımız yüzsüzlüklerimiz yoktur. Nasıl görülüyorsak öyle oluruz. Biz 53 sene evvel Hakk'a inanarak yola çıktık. Önümüzde 3 ehemmiyetli görevimiz vardır. Birincisi cemiyetsel barışımızı, denge ve kumpasımızı gözeterek kabahat ve kabahatliyle çaba etmek, 2023 senesinde tek umudunun Cumhur İttifakı'nın olduğu mevzusunda ulusumuzu uyarmaktır. İkincisi utanmazların foyasını ortaya çıkarmak için ulusumuzu uyarmaktır. Her seviyede birleşmede, çözümün de Cumhur İttifakı ile Milliyetçi Hareket Partisinde olduğunda ulusumuzu inandırmaktır. Bu sebeple oturmayacağız, dinlenmeyeceğiz, yılmayacağız, usanmayacağız, başka devası ve çıkış yolu yoktur. Demokrasiyi dağılıcılık ilacı olarak piyasaya süren, insan haklarını kavmi ayrılınma platformuna bürünen, zillet ittifakına hamd olsun Türkiye vazgeçilmeyecektir.