Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup buluşmasında açıklamalarda bulunuyor.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

Bugünkü koşullarda etraf meseleleri yalnızca etraf lekeliliği olarak değil, cemiyetsel, siyasal ebatları olan karışık meseleler yumağı haline gelmiştir. Marmara Denizi'nde baş gösteren, kıyılarımızda feci bir ebada erişen deniz salyası daha derinlikli düşünmemizi sağlamıştır. Mikrobiyolojik varlıklar yoğun biçimde sahillerimize tutunmuştur.

"BİR ETRAF FACİASIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Deniz salyasının kıyılarımızda dikey bir hareketle dibe doğru indiği de kollanmaktadır. Deniz canlılarının oksijeni kesilmektedir. Bir etraf faciasıyla karşı karşıya olduğumuz sarihtir. 

Ülkemizin bütüncül bir etraf siyasetiyle maruz kaldığı tehlikeleri en aza sürükleyeceği inancındayız. Kıyı tasarılaması ve idare sistemi uygulanmalıdır. Entegre etraf siyasetleri geliştirilmelidir. Bizlere düşen asil misyonlardan bir tanesi de etraf duyarlılığının kuruluş etmektir. Etraf duyarlılığıyla beraber etraf arkadaşı teknoloji kullanımı özendirilmelidir. Orta Avrupa ülkelerinden gelen atıkların Karadeniz'e taşınmasını önlemek emeliyle muhatap ülkelerle uzlaşma sağlanmalıdır. Lekeli bir denizin etrafında sıhhatli bir hayat kurulamayacaktır. Günümüz dünyasında etraf meseleleriyle insan meselelerini birbirinden ayırmak neredeyse ihtimalsizdir. İmha olmuş bir doğa, talan edilmiş bir uygarlığa davetiyedir. Etrafı dikkate almayan her adımın netice itibariyle faturası ağır olacaktır. Kaldı ki ekolojik hassasiyet ve etraf etiğinin prensiplerine uymak hem bugünümüze değer yükleyecektir.

"PAKLİĞİ VİCDANDAN DESTEKLİYORUZ"

Etraf demek aynı zamanda vatan demektir. Sahillerimizi işgal eden deniz salyasıyla gayret mevzusunda alınacak temkinlere destek vereceğimizi , yapılacak her çalışmanın yanında duracağımızı kararlılıkla ifade ediyorum. Eylem tasarısını bugünden itibaren 7/24 temeliyle Marmara Denizi'ndeki pakliği vicdandan destekliyoruz. Deniz salyası belasını yenmek için el birliğine efor birliğine ileri düzeyde lüzum olduğu asla unutulmamalıdır. 

Dilek ve ümidimiz politik etik kanununun daha fazla gecikmeden hızla çıkarılmasıdır. Siyaset centilmenlik içinde yapılmalıdır. Söylenenin aksine su testisi su yolunda kırılmadan adresine erişilebilmelidir, siyaset bunun için vardır. Doğru laflı, yüce gönüllü, yumuşak mizaçlı, ağır başlı, gaddara düşman mazluma arkadaş bir siyaset huzurun anahtarıdır.

Geçmişine sırt dönüp çıkarlarına bakanların görünürlüğü çoğalmıştır. Türkiye'de Başbakanlık yapmış bir kişinin, kendisiyle beraber kabre gitmesi gereken gizemleri absürtsü, devletin kimlere geldiğini göstermiştir. Serok Ahmet böyledir, bu Serok'un yanında sakın konuşmayın aman ha gizem verme gafletine düşmeyin. Aynı şey selamsız Babacan için de geçerlidir. Serok için deniz bitmiş, sandalı su almıştır.

Zillet İttifakını hakikat ve yedek kadrosunu teşkil eden politik partinin başkanlarının iddia ve itirafları düşünce namusu açısından surat kızartıcıdır. Demokrasinin egemen olduğu ülkelerde muhalefet partileri birbirleriyle çelişir gibi olan düşüncelerini göstermekte mesuldür. Demokrasinin bekası iki ucu aşikar bıçak gibi parlayan bu hassasiyete bağlıdır. Herkesi buna uymaya bekliyoruz. Serak ve dermansızın buna uymayacağını da peşinen öğreniyoruz. Şayet iktidar karşısına geçen muhalefet partileri devleti ve halkı iftiramaya pahasına da olsa her şeyi iftiramak yoluna çıkarsa, iktidarla muhalefet arasındaki husumet soysuzlaşırsa demokratik rejimin atisi yoktur. Bu lafların sahibi Merhum İsmet İnönü'dür. İlerleyen senelerde İnönü'nün yerinde esintiler estiği de bir başka mevzudur.

SİYASETTE İTTİFAK TARTIŞMALARI

Patlaması kaçınılmaz olan balonların fikir kisvesine bürünerek siyasete bürünmesi kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Ne Yazık Ki bugün Türkiye'nin en ehemmiyetli meseleyi siyasetin kendi içinde neden olduğu açmazlardır. CHP'nin hali bütünü bütününe budur. Zillet ittifakı siyasetini Türkiye'ye karşı konumlandırmıştır. Organize kabahat teşkilatlarına lafçılık yapan şahsiyetsiz bir muhalefet vardır. Bu vatan düşmeyecek, Türk halkı zillete boyun eğmeyecektir. CHP ve İP'in politik yöneti güdümlüdür. Bunların rotasını tanımlayan esassız isnatlar, küresel senaryolardır. CHP ile İP'in saklı ortağı HDP, cumhurbaşkanlığı tercihi mevzusunda ortak aday çıkarmanın ciddi bir ortaklık olacağını ortaya çıkarmıştır. HDP, CHP ile İP'i çoktan kafeslemiş, üzerlerine de kilidi vurmuştur. Bunların ayağa kalkmaya takatleri kalmamıştır. Şu anda kamuoyunu hazırlama süreci devrededir. HDP'nin CHP ile İP'i bir karara zorlaması son zamanlarda iyice yoğunlaşmıştır. 2023 tercihlerinde ne olacağından daha evvel çözümü ulusal ve yasal aciliyet olan devasa bir mesele vardır.

HDP'YE KAPATMA DAVASI

HDP'nin kapatılması için beklenen dava dün açılmıştır. Bu dağılıcı partinin hemen hemen tüm uzuvları taşıtıyla kabahat işlenmesini tahrik ettiği somut kanıtlarda tanımlanmıştır. Tüm gözler AYM'ye çevrilmiştir. HDP'nin kapatılması artık hukukun mevzusudur. Bu sayfa açılmamak üzere kapanmalıdır. 

AHMET ŞIK HAKKINDA SORUŞTURMA

TİP'li bir milletvekilin "Bu devlet katil, bu devleti devirmemiz gerekiyor" kötüleleri karşısında ne yapacağız? Böyle bir pespaye, Türkiye Büyük Millet Meclisinde bizimle aynı havayı teneffüs ediyor. Devlete katil diyen bu soysuz definesinden ücretini alıyor. Bu kabahatli öğrenmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer Türkiye Büyük Millet Meclisi değil kabirlik olurdu. Bununla beraber HDP'li dağılıcı milletvekillerine gereği yapılmalıdır. HDP'nin kapatılması, siyasetderi kaydının silinmesi, hepimizin ve özellikle AYM'nin namus borcudur.

TERÖRLE GAYRET

Terörle gayreti her saha ve tabanda kararlılıkla icra ediyoruz. Üst düzey terör baronları zaferle yok edilmektedir. PKK'nın Mahmur genel mesulünün muazzam bir işlemle tesirsiz hale getirilmesi bunlardan bir tanesidir.