Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar!

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup buluşmasında açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli, "15 Temmuz'un sis bulutu henüz parçalamamıştır. Fetullah Gülen de Türkiye'ye…

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

12 Temmuz 2021 pazartesi günü başka bir deyişle dün partimizin Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu'nun ortak toplantısına reelleştirdi. İç ve dış büyümeleri tüm ebatlarıyla ele aldık. Milliyetçi Hareket Partisi sahadadır, kalptedir, ulusal mukadderatın taşıyıcı siyaset omurgasıdır. Biz çıkarlarımızın değil, ülkülerimizin peşindeyiz. Biz palavranın değil reelin izindeyiz. Milletin yanındayız, helalin safındayız.

Bizim kavrayışıma göre siyaset bir meftuniyet olmasının yanı gizeme insana hizmetin, hürmet göstermenin tümcesidir. Bu tümceden yoksun olanların siyaseti makûstur, kötürümdür, köhnedir. Siyasetin doğru olması kadar giderekmenin de doğru olması gereklidir. Milliyetçi Hareket Partisi bugüne kadar siyasette giderekme yanlışına düşmemiştir.

"CUMHUR İTTİFAKI DÜNDEN DAHA GÜÇLÜ BİÇİMDE AYAKTADIR"

Bu haysiyetle ara rejim özlemi dinleyenler, demokrasiye silah sürükleyenler bize yabancı ve uzaktır. Karanlık lobilerin telkinlerine kapımız sürgülüdür. Cumhur İttifakı'nı hedef alan pespaye kampanyalara tamamiyle kulağımız kapalıdır. Cumhur İttifakı dünden daha güçlü bir biçimde ayaktadır, varlık ve birliğini kararlılıkla muhafaza etmektedir.

Cumhur İttifakı Türk halkının duruşudur. Bu duruş ipotekli bir duruş değildir, bastığımız yer sağlamdır. Uslarınca ittifakımızda çatlak arayanlar, her mevzuyu saptıranlar nal toplamaya devam edecektir. Cumhur İttifakı sipariş üzerine kurulmadı. Ahlaken depresyon geçirenler bu ulusal ve tarihi davranışı yaşamda idrak edemez. Bizi hiç kimse yular takıp çekemez. Bizi hiç kimse esirlik altına alıp köle muamelesi yapamaz.

15 TEMMUZ DARBE TEŞEBBÜSÜ

15 Temmuz inancın, işgale karşı kahramanca direnişidir. 15 Temmuz, demokrasi ve ulusal birlik günüdür. Bu gün Türkiye için aynı zamanda bir dönüm noktasıdır. 15 Temmuz, FETÖ kalkışmasına karışan kim varsa, kim ortak olmuşsa, adı mevki ne olursa olsun Türk askeri değildir, asla da olmamıştır. Türk askeri onur sahibidir. Bir terörist, Türkiye husumeti mevzusunda eğitilmiş, maklube yiyerek açılan karanlık yerleşimlere teşkilatlanarak vatana hıyanete dokunmuşlardır.

Kardeşçe yaşayacağız, birbirimize saygı dinleyip müsamaha ve dayanışmayı her daim vaiz yakalayacağız. 15 Temmuz alçak girişiminin dış irtibatları mevzusunda dedikodular hakikatinde bilindiği üzerenin bültenidir. Bu darbe mekaniğinin artta Türkiye'ye kin ve nefret besleyen odakların olduğu münazara getirmeyen bir asıldır.

"Amerika Birleşik Devletleri, GÜLEN'İ ŞİPŞAK İADE ETMELİDİR"

15 Temmuz'un sis bulutu henüz parçalamamıştır. Fetullah Gülen de Türkiye'ye getirilmelidir, başka çözüm yoktur. Amerika Birleşik Devletleri, Fetullah Gülen'i şipşak Türkiye'ye iade etmek zorundadır.

İP Başkanı, FETÖ'cüleri amaçlayarak 'Tam ağababaları uçup gitti, ne kadar gariban varsa içerde' demiştir. Gariban dediği, sualleri çalan hırsızlardır, kalemini ve vicdanını satan savcı ve dominantlardır. İçeridekiler gariban değil casusdur, adidir, katildir. CHP idaresine göre 15 Temmuz tiyatrodur, masaldır. CHP emperyalizmin dolmuşuna binmiş, melanet yolculuğuna çoktan çıkmıştır.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Kılıçdaroğlu, palavra ve kötüle kampanyasına her gün yenisini ilave etmektedir. Biz onu dinlerken utanıyoruz ama o konuşurken utanmıyor. Kılıçdaroğlu demiş ki "Bahçeli tam bürokratik kadrolarını devlete yerleştiriyor" Öncelikle şunu söylemek isterim ki milliyetçi idealist hareketin üyeleri Türkiye'nin zencileri, dışlanmış vatandaşlar değildir. Bu ülkeye hizmet eden kardeşlerimizin hakkının korunmak bizim için haysiyet sebebidir. 

Biz can versek ne çıkar yeter ki devlet yaşasın. Cennet vatanımız ebediye kadar var olsun dedik. Ey Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum; iddialarınla alakalı bir bildiğin varsa açıklamıyorsan namerdin ağababasısın. En minik bilgi ve dokümanın varsa açıklamıyorsan müfterinin en önde gidenisin. Biz hesabi davranmayız, öğreniyoruz ki kim nasıl bakıyorsa öyle görür. Biz bakınca vatan görüyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu sen bakınca acaba ne görüyorsun? Büyük Kürdistan'ı mı? Unutma ki baktığın yer aynı zamanda bittiğin yer olacaktır.

CHP'li bir sanatçı ve siyasetçi 'Kimse benim ağzıma FETÖ gibi deyimleri takamaz' demiştir. Bu şahsın bir tek Kemal Kılıçdaroğlu'na söz etmediğini hepimizin yalın biçimde gördüğü bir asıldır. Ehemmiyetli olan kimin ne söylediği değil, kimler tarafından konuşturulduğudur.

Rastlaya bakın ki aralarında Zülfü Livaneli'nin de bulunduğu büyük demokrasi konferansı bir araya gelmiştir. Her tarafından içi boşaltılmış, bir demokrasi abluka etmesi altındayız. NATO'nun 2030 vizyon dokümanına yapılan atıf kapsamında ittifakın politik ebadının önümüzdeki süreçte kuvvetlendirileceği kararını ifade etmiştim. Bu süreçlerin ardından yapılan açıklamaların hepsi tek merkezden kaleme alınmış gibidir ve hedef ülke Türkiye'dir. 

"SEROK AHMET FİTNEYİ VAZGEÇSİN"

Hiç kimse gaye okuyuculuğu yapmasın. Serok Ahmet fitneyi vazgeçsin. Onun Serok'luğu parçalayıcılığın umududur. Serok Ahmet, zillet balçığının içinde çırpınmaktadır. Erken tercih dayatması sadece CHP'nin sadece İP'in sadece HDP'nin arzı değildir. Aziz ulusum, şu asılların özellikle anlaşılmasını rica ediyorum: Reyin içinde reyin vardır. Demokrasi paravanı altında Türkiye'nin sırtını yere getirme taktiği hakimiyetli biçimde yapılmaktadır.