Son dakika: MHP Lideri Bahçeli: Devletin ve milletin bekası her türlü arayışın önündedir

Son dakika: MHP Lideri Bahçeli: Devletin ve milletin bekası her türlü arayışın önündedir

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, Saraçhane'de tertip edilen 15 Temmuz Anma Programı'na açıklamalarda bulundu. "15 Temmuz'dan ibret almak gereklidir" diyen Bahçeli, " Siyasi görüşü parti

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

Vatanını ve halkını müdafa eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Türk ulusu gazi bir millettir. 'Can Verirsem şehit, kalırsam gaziyim' diyen soylu istemi teslim alacak efora henüz dünya üzerinde rastla edilmemiştir. Nice ateş çemberleri yarılarak bugünlere erişilmiştir. Bütün 6 sene evvel Türkiye işgal edilecekti. Az kalsın emek emek bugünlere gelen Türkiye Cumhuriyeti tarih sahnesinden silinip gidecekti. Ulusal birlik ruhu FETÖ'yu durdurmuştur. Özlemini sürüklediğimiz kardeşlik duygusu ayağa kalkarak, helikopterlerin önü perdelenmiştir. FETÖ Türkiye tuzak kurmuştur. 'Vatanı gözetiyoruz' mazeretiyle hıyanet faktörün alt yapısını oluşturmuş. Müdahale için uygun zamanı gözlemiştir.

"DEVLETİN VE HALKIN BEKASI HER TÜRLÜ ARAYIŞIN ÖNÜNDEDİR"

Yeni kavgalara kapı aralamak bize göre anlamsızdır. 15 Temmuz'dan ibret almak gereklidir. Siyasi görüşü parti aidiyeti ne olursa olsun herkesin ortak amacı Türkiye'nin varlığı bağımsızlığı üzerinde uzlaşma sağlamak olmalıdır. Devletin ve halkın bekası her türlü arayışın önündedir. Samimiyet ve inançla vurgulamak isterim ki çevremiz abluka etilmişken politik çekişmeler en çok uzak durmamız gereken mayınlı alanlardır. Türk ulusu 15 Temmuz akşamından itibaren nasıl kucaklaşıp demokrasinin iffetini savunduysa ülkenin istikbalini de müdafaa edecektir.

"TÜRKİYE KİMSESİZ BİR ÜLKE DEĞİLDİR"

Türkiye'den yana olanlarla, karşısında duranların çabası bitmeyecektir. Başşehrine ateş yağan halkın başka alternatifi yoktur. Gönülden bağlılığa Türk vatanını kutsal kabul edecek biçimde iç ve dış mihraklarla karanlık ilişkinin olmadığı aydınlık ve pak fikri yapıya sahip büyük bir ülkeyiz. Cumhur ittifakıyız. Türk ulusu karşısında bir araya gelip sıralanan odaklarla can pahasına da olsa sakınmayız. Bunu yapanlara da zillet deriz. Elimizin tersiyle iteriz. Ganimet avcılığı yapmak için devreye girenlere devamlı saklı gündemlere yatırım yapanlar sabreder bunların oyununu çatır çatır bozarız. Türkiye kimsesiz bir ülke değildir. Zillete düşmeyecektir. Türkiye'nin lüzumu değişiklikleri birleştiren ayrılıkları kucaklayan kimlikleri halk kimliğinde buluşturan bir istemdir. 2023 senesinde yarınları inşa edecektir. Türk halkını yaşatma mevzusunda and içmiş vatan sevdalılarıyız. 15 Temmuz gecesi yasasız uçak uçuranlar pespayelere methiye kumpaslar haçlı işbirlikçileridir. Bu maşaları tutan eller kanlıdır, Türk ulusunun ebedi düşmanlarıdır. Amaçlar, din kisvesi altında türemiş kuytu köşelerde saklanmış uygun zaman gözlenmiştir. Asya'nın hristiyanlaştırılmasında görevlendirilmiş tembihlenmiş insanlığın surat karalarıdır. Türk ulusunun kimliğinden rahatsız olanlar terörist başında elini yakalamıştır. FETÖ'cü terör çetesi kimin işine yarıyorsa silah gibi kullanılmıştır.

"TEHDİTLERE KULAK ASMAYACAĞIZ"

Hiçbiri 15 Temmuz musibeti kadar sallamamıştır. 15 Temmuz işgal girişimidir. 15 Temmuz'da Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalayan adilerle 1920'lerde türbe tekmeleyen talan eden kabalar arasında fark yoktur. Bununla hep iftihar eteceğiz çok çalışacağız. Tehditlere kulak asmayacağız. Kardeşçe yaşayacağız. Bizim bizden başka arkadaşımız yoktur. 15 Temmuz'da halk kenetlendi birleşti ve oyuncuların maskesini düşürdü. Bu ruhun devamı korunmalıdır. Kısır gerilimlerle oyalanacak zaman yoktur. Cumhur ittifakı bu özlemden doğmuştur. 'Sancak inmez vatan ayrılmaz' diyerek ülkeye sahip çıkacağız. İsterse aynı karanlık yolun öteki taşeronları olsun Türk halkını yenemeyecekler.

"OYUNLARI BOZMAK İÇİN TETİKTEYİZ"

Demokrasi dışı arayışların kaynağını ülkenin makûs gittiğine dair gerçek değil endişeler oluşturmuştur. Birbirini besleyen döngü ile ekonomik kriz ve ardından idare kararsızlığı ile ülkemizin üzerinde dönüp durmuştur. İdareden uzak kalanların hevesi iktidara sandık dışından gelmek olmuştur. Duygu ve hedeflerini sıcak tutan ara rejim arzuları arayışlarını sürdürerek bugünlere kadar gelebilmişlerdir. Kara bulutları kovmak çözümü siyaset içinde görenlerin en önde gelen mesullüğüdür. Biz bunun algısındayız. Çağrımız birliğe ve dirliğedir. Huzurlu yarınlaradır. Her insanımızı kardeş bilen herkesle yürümeye hazırız. Oyunları bozmak için tetikteyiz. Bu aziz vatandan başka yurdumuz yoktur. Saflarımızı sıkı yakalayalım. Türkiye karşıtlarının cenderesine dar boğaza dayanalım. Türkiye ve Türk ulusu bakilikle buluşsun. Silah yoluyla değiştirmeye çalışanların senaryolarını yırtıp atmak için bir olalım. Doğrulalım ayağa kalkalım. Adileri güldürmeyelim. Bağımsızlığımızın simgeyi al sancak altında bir araya gelelim. Gün dayanışma günüdür. Büyük düşünme istikbalimize sahip çıkma günüdür. Aziz İstanbullular bu memleketin evladı olarak diyorum, yanlış anlamayız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı tanıyınız, kavrayınız, anlatınız.