Son dakika: Milli cimnastikci Ayşe Begüm Onbaşı, dünya ikincisi oldu

Son dakika: Milli cimnastikci Ayşe Begüm Onbaşı, dünya ikincisi oldu

Ulusal cimnastikci Ayşe Begüm Onbaşı, Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası tek bayanlar finalinde dünya ikincisi oldu.

Ayşe Begüm Onbaşı, Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası tek bayanlar finalinde 20.350 puanla dünya ikincisi oldu.

Türkiye’nin en galibiyetli aerobik cimnastikcisi Red Bull sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, Türkiye’ye bir ehemmiyetli galibiyet daha kazandırdı.

Portekiz’in Guimaraes kentindeki Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda podyuma çıkan Ayşe Begüm Onbaşı, finalde elde ettiği 20,350 puanla dünya ikincisi oldu.

Büyük bir onur yaşadığını ifade eden Onbaşı, “Ülkeme bir büyük galibiyet daha kazandırdığım için çok mutluyum. Çok çalıştık ve emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Madalyam Türk toplumuna armağan olsun” dedi.

Ayşe Begüm Onbaşı, üst üste ikinci dünya şampiyonasından madalya ile döndü. Portekiz’in Guimaraes kentinde tertip edilen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda çaba eden galibiyetli sporcu, dünya ikincisi olmayı muvaffak oldu. Elemelerde zorlanmadan finale yükselen Ayşe Begüm Onbaşı, finalde ise topladığı 20,350 puanla gümüş madalyanın sahibi oldu.

Türkiye’ye bir büyük galibiyet daha kazandırdığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Onbaşı, “Dünyanın en iyi cimnastikçileri arasında çaba etmek ve dünya ikinciliği elde etmek bizim için çok ehemmiyetliydi. Ülkeme bu şerefi yaşattığım için çok mutluyum. Üst üste iki dünya şampiyonasında da madalya kazanmış oldum. Çok çalıştık ve emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Bu büyük zaferi başta alıştırmanım ve takımım olmak üzere bana her zaman destek olanlara ve natürel ki ülkeme armağan ediyorum” dedi.