Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı! 'Bütün zamanların rekorunu kırdı'

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı! 'Bütün zamanların rekorunu kırdı'

Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk Deniz Güçleri senede 200 bin saat seyir yapmak suretiyle tam zamanların rekorunu kırdı." dedi.

Millî Korunma Bakanı Hulusi Akar, birliktesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Güçleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Güçleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Güçleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile takip ettiği seçkin gözlemci gününün ardından DENİZKURDU-2021 Tatbikatı bitirildi.

Tatbikat sonrasında Güney Vazife Grup Komutanlığını ziyaret eden Bakan Akar, burada değerlendirme buluşmasına katıldı. Buluşmanın ardından Türk Yüksek Hazırlık Seviyeli Deniz Vazife Gücü TURMARFOR Komutanlığını ziyaret eden Bakan Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri Komuta Kademesi akşam yemeğinde personelle toplandı. Bakan Akar, buradaki konuşmasında ülkenin ve bölgenin tehlike, tehdit ve risklerin çoğaldığı bir yarıyıldan geçtiğini belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nın yoğun bir yarıyıldan geçtiğini dile getiren Bakan Akar, “Türk Silahlı Güçleri egemenliğimiz ve bağımsızlığımız başta olmak üzere sınırlarımızın, halkımızın, personelimizin güvenliği, asil ulusumuzun hak ilgi ve çıkarını gözetmek ve gözlemek için yapılması gereken ne varsa büyük bir kahramanlık ve özveriyle karada, denizde, havada kendisine verilen tam vazifeleri en iyi biçimde yerine getirebilmek için can verirsem şehit kalırsam gazi kavrayışı içinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bunu da sonuna kadar sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

'TAM ZAMANLARIN REKORUNU KIRDI'

Doğu Akdeniz ve Ege'de hak ilgi ve çıkarların kararlılıkla korunmasında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ehemmiyetli unsurlarından Deniz Güçleri Komutanlığının yerine getirdiği galibiyetli vazifeleri andırdıran Bakan Akar, "Türk Deniz Güçleri 200 bin saat/ sene seyir yapmak suretiyle tam zamanların rekorunu kırdı. Türk Silahlı Güçleri sizlerin kahramanlığı, özveriyi sayesinde her geçen gün eforuna efor katmaktadır" ifadesini kullandı.

Sağlanan zaferden dolayı Deniz Güçleri personelini tebrik eden Bakan Akar, "Şanlı Silahlı Güçleri, Deniz Güçleri tarihimize yeni bir sayfa yazdınız, yeni bir sayfa ilave ettiniz" dedi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin beynelmilel alanda bir özne haline geldiğini vurgulayan Bakan Akar, her geçen gün alaka ve tesir alanlarının genişlediğini, bunun da mesullüklerini artırdığını ifade etti.

Yurt içi ve hudut ötesinde devam eden teröristle çaba harekâtlarına da değinen Bakan Akar, şunları kaydoldu:

"Başta PKK/YPG olmak üzere DEAŞ, FETÖ ve tüm terör örgütlerinin yanı gizeme her türlü tehdit ve riske karşı çaba etmek zorunluluğumuz var. Can Verirsem şehit kalırsam gazi kavrayışı içinde gayretimizi sürdürüyoruz. Büyük bir zafer ile çaba devam ediyor. Allahın İzniyle bu çabanın sonunda en son terörist tesirsiz hale getirilecek. 24 Temmuz 2015'ten itibaren teröristlerin 'girilemez' dediği her yere girildi.Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı Bütün zamanların rekorunu kırdı
Buraların hepsi arınıldı. Mevzubahisi tarihten bugüne kadar 18 bin 140 terörist tesirsiz hale getirildi. Bu senenin başından itibaren ise 1212 terörist tesirsiz hale getirildi. 23 Nisan'da başlayan Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım işlemleri de tasarlandığı gibi galibiyetle devam ediyor. Mehmetçik, teröristlerin inlerini başlarına devirdi, devirmeye devam ediyor. 23 Nisan’dan bugüne kadar Suriye ve Irak’ın kuzeyinde toplam 352 terörist tesirsiz hale getirildi."

Türkiye’nin tüm komşularının toprak tamlığına hürmetli olduğunu vurgulayan Bakan Akar, "Bizim tek maksadımız var teröristler" diye konuştu.

"Türk Silahlı Güçleri binlerce senelik şanlı tarihimizden süzülüp gelen ulusal, manevi ve mesleksel kıymetleriyle, usun ve bilimin ışığında, tüzük çerçevesinde, yasalar ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları yönünde, sıralı amir ve komutanların emir ve emrinde, halkının emrinde, misyonunun başındadır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” diyen Bakan Akar, laflarının sonunda şehitlere rahmet, gazilere şifa dileklerini de iletti.

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı Bütün zamanların rekorunu kırdı