Son dakika... MİT'ten operasyon: PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi etkisiz!

Son dakika... MİT'ten operasyon: PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi etkisiz!

Terör örgütü PKK'nın güya üst düzey idareyicilerinden 'Raperin' kod isimli Delal Azizoğlu, MİT'in Irak'ın kuzeyinde tertip ettiği harekâtla tesirsiz hale getirildi.

MİT'in sahadaki casusları, Kandil'in direktifi ile PKK'nın güya üst düzey idareyicisi ve Kongra-Gel güya başkanlık divanı azası Delal Azizoğlu'nun, Süleymaniye'ye gittiğini tespit etti. Teşkilatsal faaliyetleri tespit edilen Azizoğlu'nun konumu, saha personelleri tarafından tanımlandı. Ardından Azizoğlu, MİT'in işlemi ile tesirsiz hale getirildi. İşlemde misyon alan MİT personelleri daha sonra büyük saklılık içinde Irak'ı terk etti.

Delal Azizoğlu'nun, 1992'de teşkilata katıldığı, Diyarbakır kırsalında 8 sene süresince silahlı faaliyet gösterdiği ve daha sonra terör örgütünün Avrupa yapılanmasına katıldığı belirtildi. 2001'de Brüksel'de güya 'kürdistan milli kurultayı genel heyeti'nda divan ve yürütme heyeti azası olarak seçilen Azizoğlu'nun, Avrupa'da reelleştirilen yasa dışı eylemleri organize ettiği, 2013'te KCK ismine Avrupa'da reelleştirilen yasa dışı eylemleri organize ettiği ve aynı sene KCK yürütme konseyi azalığına seçildiği bilindi.

Son dakika... MİTten operasyon: PKKnın sözde üst düzey yöneticisi etkisiz

Daha sonra Kongra-Gel güya başkanlık divanı azası ve PKK'nın bayanlara müteveccih yaradılışı 'PAJK'ın idareyicisi teröristin, Suriye alanında idareyici konumunda görevlendirildiği ve bunların yanı gizeme 2018 haysiyetiyle KCK yüksek adalet divanı idaresinde yer aldığı kaydolundu.