Son dakika... MİT'ten Süleymaniye'de operasyon

Son dakika... MİT'ten Süleymaniye'de operasyon

PKK'nın güya idareyicisi Hüseyin Şibli, Ulusal İstihbarat Teşkilatı'nın MİT Irak'ın Süleymaniye kentinde reelleştirdiği harekâtla tesirsiz hale getirildi.

MİT, terör örgütünün güya Kandil yönetimi tarafından Irak'ta görevlendirilen güya Suriye özerk yönetimi merkez yürütme konseyi eş başkanı, 'Ferhat Derik' kod isimli Hüseyin Şibli'yi, Türkiye-Irak hududundan 275 km uzakta reelleştirdiği harekâtla Süleymaniye/Kelar'da tesirsiz hale getirdi.

Öte yandan MİT’in galibiyetli nokta harekâtıyla tesirsiz hale getirilen terörist Şibli’nin, terör örgütü PKK’nın güya Suriye idareyicilerinden 'Şahin Cilo' kod isimli teröristin sağ kolu olduğu ve Irak’ta görevlendirildiği bilindi.

Terörist Şibli’nin, Suriye’de bölge dışı üçüncü ülkeler ile kurduğu çıkar ağını Süleymaniye’nin güneyinde de sürdürmesi için görevlendirildiği ve burada sanki yeni bir terör yuvası oluşturmayı kastettiği de bilindi.

Öte yandan edinilen bilgiye göre aslen Suriye orijinli olan terörist Şibli, terörist başı Öcalan’ın Suriye’de bulunduğu yarıyılda terör örgütü PKK’ya katıldı. 2004 senesinde Halep kırsalında güya mesul seviyesinde görevlendirilen terörist Şibli, daha sonra ise teşkilatın güya liderlerini eğitmek özere Gara ve Kandil alanında görevlendirildi.

MİTten Süleymaniyede operasyon... Hüseyin Şibli etkisiz hale getirildi

Terörist Şibli ayrıca 2014 senesinde Suriye’de yaşanan politik otorite boşluğu ve üçüncü ülkelerin takviyeyi ile terör örgütü PKK’nın hakimiyet sağladığı Resulayn, Derbesiye, Haseke, Tel Tamer ve Amude gibi mesken yerlerinin mesulü olarak terör örgütü PYD/YPG’nin güya yürütme konseyi azalığına seçildi.

Bu yarıyılda terörist 'Şahin Cilo' kod isimli Ferhat Abdi Şahin’in en yakınındaki kişi haline geldiği bilinen terörist Şibli’nin son olarak terör örgütünün güya Suriye özerk yönetimi merkez yürütme konseyi eş başkanı olarak görevlendirildiği bilindi.

MİTten Süleymaniyede operasyon... Hüseyin Şibli etkisiz hale getirildi