Son dakika... Müge Anlı'nın programında günlerce konuşulmuştu! Büyükşen çiftinin öldürülmesiyle ilgili 24 gözaltı

Son dakika... Müge Anlı'nın programında günlerce konuşulmuştu! Büyükşen çiftinin öldürülmesiyle ilgili 24 gözaltı

Televizyonda Müge Anlı'nın programında da günlerce konuşulan Büyükşen cinayetinde son dakika gelişmesi yaşandı. Konya'nın Karatay ilçesinde Necla Büyükşen 54 ve Metin Büyükşen'in 55 3 sene evvel…

Vaka, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında İsmil Mahallesi'ndeki tek katlı konutta alana geldi. Kar maskeli birey, kapısı sarih olan Metin Büyükşen'e ait konuta girdi. Kuşkulu, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'e ateş etti. Saldırgan çiftin kızları Büşra Büyükşen'in 24 iddiasına göre, Büyükşen'e de tüfeğin dipçiğiyle vurdu. Büşra Büyükşen, komşularının arabasına binip jandarmaya giderek hadiseyi anlattı. Konuta gelen jandarma takımları, Necla - Metin Büyükşen çiftinin cansız vücutlarını buldu. Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

Son dakika... Müge Anlının programında günlerce konuşulmuştu Büyükşen çiftinin öldürülmesiyle ilgili 24 gözaltı
Necla - Metin Büyükşen çifti

MÜGE ANLI'NIN PROGRAMINDA KATİLİ ARADI

Jandarmanın takribî 3 yıldır yürüttüğü çalışmalarda katil zanlısına erişilemedi. Çiftin çocuk hekimi oğlu Osman Büyükşen ise cinayetin aydınlatılabilmesi için sosyal medyada ve televizyonda Müge Anlı'nın programına katılıp, anne ve babasının katilini aramaya başladı.

Son dakika... Müge Anlının programında günlerce konuşulmuştu Büyükşen çiftinin öldürülmesiyle ilgili 24 gözaltı
Büşra Büyükşen

ÖZEL TAKIM HEYETTİ

Osman Büyükşen’in teşebbüslerinin ardından Jandarma Genel Komutanlığı’nın talimatıyla Konya Şehir Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi JASAT bünyesinde kurulan özel takım, cinayeti çözmek için çalışma başlattı. Jandarmanın özel takımı, İsmil Mahallesi’ndeki bir hayli adrese operasyon tertip etti. Operasyonda çiftin kızları Büşra Büyükşen, abiyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen, babası Muammer Büyükdoğrucan ve Mehmet Ali Katlanır’ın da aralarında bulunduğu 24 birey gözaltına alındı. Kuşkulular, jandarmaya götürüldü.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın nezaretlerle alakalı açıklaması şöyle:
"03.09.2018 tarihinde Konya şehri İsmil Mahallesinde alana gelen Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen’in öldürülmesi hadisesiyle alakalı yapılan soruşturma kapsamında; Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla 13.07.2021 tarihinde yapılan eş zamanlı operasyonda vakayla ilgisi olduğu değerlendirilen 24 kuşkulu tutularak, ikamet ve vasıtalarında yapılan arama operasyonları sonrası gözaltına alındıkları, Kuşkuluların Konya Şehir Jandarma Komutanlığı'nda adli operasyonlarının hali hazırda devam ettiği, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'mızca soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında bilgi verileceği hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

: İlginize Sürükleyebilir Aşılamada lüzumluluk olur mu? Bakan Koca’dan delta varyantı açıklamasıSon dakika... 'Tosuncuk' için karar verildi! İlk defa egemen karşısında...HDP ve CHP'den ortak miting… Bahçeli: Hani ittifak yoktu? Bal gibi ortaklar

 

Müge Anlı da sarılarak ağladı... Canlı yayında sinir krizi geçirdidaha fazla video için