Son dakika: Musa Orhan'ın avukatı harekete geçti! Ezgi Mola hakkında hapis istemiyle dava

Son dakika: Musa Orhan'ın avukatı harekete geçti! Ezgi Mola hakkında hapis istemiyle dava

Geçen sene Batman'da intihar eden İpek Er'e cinsel hücumda bulunduğu iddiasıyla suçlanan Musa Orhan'a sosyal medyadan hakaret ettiği mazeretiyle Ezgi Mola'ya dava açıldı. Ankara 31'inci Asliye…

Batman'ın Beşiri ilçesinde silahla intihara kalkışan ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020'de sağlık kurumunda yaşamını kaybeden İpek Er, vazgeçtiği mektupta, Siirt'te misyonlu jandarma Musa Orhan'ın kendisine cinsel hücumda bulunduğu iddiasını yazdı. Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddia belgesi, Siirt 1'inci Ağır Ceza Duruşması'nce kabul edildi. Orhan hakkında, 'kaliteli cinsel hamle' kabahatinden 12 seneden az olmamak üzere mapus cezası istemiyle dava açıldı. Tutuksuz maznun Orhan'ın suçlanması sürerken, hadisenin ardından sosyal medyadan tepki yağdı.

Oyuncu Ezgi Mola da 20 Ağustos 2020'de sosyal medya hesabından "Tecavüzcü iftiharsızı dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin" paylaşımında bulundu.

2 SENE 4 AYA KADAR MAPUS İSTEMİYLE DAVA

Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola'nın paylaşımı ile alakalı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na kabahat bülteninde bulundu. Başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddia belgesinde, Mola hakkında 'sesli, yazılı veya görüntülü bir mesaj ile hakaret' ve 'hakaret' kabahatlerinden 2 sene 4 aya kadar mapus cezası istendi. İddia Belgesi, Ankara 31'inci Asliye Ceza Duruşması tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açıldı.

'ÖZÜR DİLEMEKTEN İMTİNA ETTİ'

Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, yaptığı açıklamada, "Cemiyetsel bir cinnet hali olarak bulaşıcı bir hastalık gibi süratle dağılan linç kültüründe fertler, kendilerinden olmayanları yalnızca cezalandırmak için değil aynı zamanda emsal oluşturmak için de bu eyleme müracaat etirler. Maznun Ezgi Mola da dosya hakkında hiçbir bilgisi olmadan, tek bir kaynaktan maksatlı olarak dağılmış sahte dokümanı hakikat gibi kabul etmiştir. Atmış olduğu gönderiyi aylarca başa yakalatarak, müvekkilime on binlerce küfür ve tehdit edilmesine zemin hazırlamıştır. Özür iletiyi yayımlamaktan imtina ettiği için davacı olmak zorunda kaldık. Sosyal medya linç kültürünü tamamen tamamlamazsak yarın Ezgi Mola hanım da bir başka linç kültürünün mağduru olabilir" dedi.