Son dakika: Musa Orhan'ın avukatı yine devrede! Ezgi Mola'ya destek veren 8 ünlü hakkında daha suç duyurusu

Son dakika: Musa Orhan'ın avukatı yine devrede! Ezgi Mola'ya destek veren 8 ünlü hakkında daha suç duyurusu

BATMAN'da geçen sene intihar eden İpek Er'e cinsel hücumda bulunduğu öne sürülen Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, müvekkili hakkında hakaret içerikli paylaşımda bulunduğu bahanesiyle…

Batman'ın Beşiri ilçesinde silahla intihara kalkıştıktan 34 gün sonra 18 Ağustos 2020'de hastanede yaşamını kaybeden İpek Er, vazgeçtiği mektupta, Siirt'te vazifeli Uzman Çavuş Musa Orhan'ın kendisine cinsel hücumda bulunduğu iddiasında bulundu. Jandarma Genel Komutanlığı´ndan ihraç edilen Musa Orhan hakkında Siirt 1'inci Ağır Ceza Duruşması'nde 'kaliteli cinsel atak' kabahatinden 12 seneden az olmamak üzere mapus cezası istemiyle dava açıldı. Musa Orhan'ın tutuksuz suçlanması, tepkilere neden oldu. Oyuncu Ezgi Mola da 20 Ağustos 2020'de sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunarak tepki gösterdi.

MOLA HAKKINDA 2 SENE 4 AYA KADAR MAPUS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola'nın paylaşımı ile alakalı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na kabahat ilanında bulundu. Yürütülen soruşturmanın ardından hazırlanan iddia belgesinde, Mola hakkında 'sesli, yazılı veya görüntülü bir mesaj ile hakaret' ve 'hakaret' kabahatlerinden 2 sene 4 aya kadar mapus cezası istendi. İddia Belgesi, Ankara 31'inci Asliye Ceza Duruşması tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açıldı.

Hadisenin ardından sosyal medyada '#EzgiMolaYalnızDeğildir' yaftasıyla başlatılan kampanyada Mola'ya destek iletileri yağdı. Aralarında politikacılar, müzisyenler, oyuncuların da olduğu sosyal medya kullanıcıları paylaştıkları gönderilerle Mola'ya destek oldu.

16 ÜNLÜ HAKKINDA KABAHAT İLANINDA BULUNMUŞTU

Musa Orhan'ın avukatı Dr. Mehmet Erkan Akkuş, sosyal medya üzerinden yazılan iletilerin kimilerinin hakaret kapsadığını tespit ettiklerini belirtti. Hakaret içerikli paylaşım yaptıkları ileri sürülen Hazal Kaya, Atilla Taş, Barış Atay, Metin Uca, Hasibe Eren, Aslı İnandık, Mahsun Kırmızgül, İlkay Akkaya, Fatma Turgut, Funda Eryiğit, Serkay Tütüncü, Sarp Akkaya, Tan Taşçı, Ayşenil Şamlıoğlu, Rahşan Gülşan ve Selçuk Balcı hakkında kabahat bülteni arzuhallerini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim ettiklerini belirten Avukat Akkuş, müvekkili hakkında teşkilatlı linç kampanyası yürütüldüğünü öne sürdü.

Akkuş, şarkıcı ve laf yazarı Aynur Aydın, Gazeteci Ayşe Arman, oyuncular Engin Öztürk, Gülenay Kalkan ve İbrahim Selim, şarkıcılar Melek Mosso ve Gökhan Özoğuz ile yazar Perihan Gün hakkında da müvekkiline hakaret ettikleri bahanesiyle kabahat ilanında bulunduklarını, arzuhallerin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edildiğini söyledi. Akkuş, "Biz bu adlar hakkında Ezgi Mola'ya destek verdikleri için değil, müvekkilime hakaret ettikleri için kabahat ilanında bulunuyoruz" dedi.