Son dakika... Netanyahu'dan skandal açıklama: Tamamen meşru bir hedefti

Son dakika... Netanyahu'dan skandal açıklama: Tamamen meşru bir hedefti

İsrail Başkanı Netanyahu dün AP ve Al Jazeera bürolarının da yer aldığı binanın vurulması ile alakalı ilk kez konuştu. Netanyahu gelen bir sual üzerine 'Bu bina tamamen hukuki bir maksattı'…

Associated Press AP haber ajansı ve Katar merkezli Aljazeera televizyon kanalının Gazze'deki bürolarının bulunduğu binanın İsrail tarafından vurulması, dünya medyasında geniş yankı bulmuştu. Binanın vurulmasının ardından ortaya çıkan vahim görüntüler büyük tepki toplamıştı. 

İsrail Başkanı Netanyahu o görüntülerin ardından ilk defa konuştu. Netanyahu basın bürolarının bulunduğu binanın vurulması ile alakalı skandal laflar söyledi.

İsrail Başbakanı, "Bu bina tamamen hukuki bir maksattı. Binada terör varlıklarının olduğuna dair delillerimiz var." açıklamasında bulundu.

Netanyahu ayrıca konuşmasında, "Terörist organizasyonlara müteveccih harekâtımız bitmedi tüm gücüyle devam ediyor. Yurttaşlarımızın ve ülkemizin sükuneti için ne kadar gerekiyorsa yapılmaya devam edilecek ve bunun azıcık zaman alacağını söyleyebilirim. Ülkemiz sivil vefatları önlemek ve asgariye indirmek için gereken her şeyi yapıyor. İsrail kumpası tekerrür sağlayabilmek için ne gerekiyorsa yapacak. Umarım çok uzun sürmez." ifadelerini de kullandı.