Son dakika... Nisa bebekten üzen haber! Türkiye günlerce onu konuşmuştu

Son dakika... Nisa bebekten üzen haber! Türkiye günlerce onu konuşmuştu

Pendik'te boş bir arazide bulunduktan sonra Acil Tıp Teknisyeni ATT Büşra Durmaz'ın süt analık yaptığı 3 aylık Nisa Mihriban bebekten üzen haber geldi. CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz, Nisa bebeğin son

İstanbul’un Pendik ilçesi, Güllübağlar Mahallesi’ndeki boş arazide 29 Mart günü terk edilmiş bir bebek bulan yurttaşlar gidişatı polis ve sağlık takımlarına bildirdi. Hadise yerine gelen sağlık takımında, yeni anne olmuş Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz da vardı. Büşra hemşire küçük bebeği emzirdi, kendi çocuğunun giysilerini giydirdi. Büşra hemşire, bebeğe Nisa Mihriban ismini verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Nisa Mihriban ve Büşra hemşirenin resimlerini sosyal medyadan paylaştı. Böylece hem Nisa bebeği hem de süt annesi Büşra Durmaz’ı tüm Türkiye tanımış oldu.

İŞTE NİSA MİHRİBAN BEBEĞİN SON SAĞLIK GİDİŞATI

Nisa Mihriban bebek 1 Nisan’da kaldığı yurtta ciğerine mama kaçınca yoğun bakıma alındı ve o günden bu yana hastanede tedavisi devam ediyor. CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz, Nisa bebeğin son sağlık gidişatına ait bilgileri aktardı. Tokaz, "Kısa süreliğine kalbinin durması sebebiyle genel vaziyetinde aksamalar da ne yazık ki yaşandı. Nisa bebek entübe edildi ve bir süre solunum aygıtına bağlı olarak yaşamına devam etti. Oksijensiz kalması sebebiyle dolaşım sisteminde bir bozulma alana geldi. Hekimler, Nisa bebeğin gözleriyle ışığa tepki vermediğini tespit etti" dedi.

Tokaz, Nisa bebeğin gidişatının hakimiyet altında olduğunu ve hekimlerin gidişatını dikkatle hakimiyet ettiğini söyledi.

ANNESİ TAHLİYE EDİLDİ

Sanık Ebru S. ifadesinde "Benim suç kastım yoktur, öğrenerek isteyerek mağduru vazgeçmedim. Medyada tarla diye geçmiş ama ben bir evin önüne bebeği vazgeçtim. Zile bastım. Zile bastıktan sonra beni görmesinler düşüncesiyle oradan parçaladım. Bir gün sonra vazgeçtiğim yere gidip baktım" demişti.

3 aylık bebeğini boş araziye terk ettiği gerekçesiyle 2 sene hapisle suçlanan Ebru S. ikinci mahkemede cezaevinden tahliye edildi.