Son dakika... Nişantaşı'nda başörtülü akademisyene saldırı davasında flaş gelişme! Tahliye edildi

Son dakika... Nişantaşı'nda başörtülü akademisyene saldırı davasında flaş gelişme! Tahliye edildi

Nişantaşı'nda bir parkta dostuyla oturduğu sırada tartıştığı akademisyen Neşe Nur Akkaya'yı darbettiği iddiasıyla suçlanan Eray Çakın'ın tahliyesine karar verildi.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki 3'üncü celsesi görülen mahkemede, 6 seneye kadar mapusu istenen tutuklu maznun Eray Çakın Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi SEGBİS aracılığıyla katıldı. Davacı Neşe Nur Akkaya ve Yasemin Farhat ise mahkemeye gelmedi.

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ DAVAYA KATILMA TALEBİNDE BULUNDU

Dominant, Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin mahkemeye katılma talebinde bulunduğunu belirtti. Bunun üzerine maznun Eray Çakın, "Söylediklerimde Gaziosmanpaşa'yı iftirama kaliteyi bulunmamaktadır" dedi.

SAVCI BELEDİYENİN TALEBİNİN REDDİNİ İSTEDİ

Mahkeme savcısı, Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin davaya katılma talebini iste kabahatten hasar görme olasılığı bulunmadığı bahanesiyle reddini istedi. Savcı, maznunun kanıtların büyük miktarda bir araya gelmiş olması ve kanıt karartma kuşkusunun bulunmadığı bahanesiyle tahliyesini arz etti.

"RAPORLAR PARADOKSLU"

Maznun Eray Çakın, hakkında lehe kararların uygulanmasını arz ederek "Kendisi vaka gününden 3 gün sonra rapor almıştır. İlk verdiği ifadede, benim yere düşürdüğümü söyleyerek darp raporu almıştır. Paradokslu ifadeler vermiştir. Savunmalarıma ilave edeceğim başka bir şey yoktur" dedi. Maznun avukatı ise "Müvekkilim 90 gündür tutukludur. Atılı eylemlerin alt ve üst hudutları korunduğunda, kanıt karartma kuşkusu bulunmadığından tutuksuz suçlanmasını arz ediyoruz" diye konuştu.

Şahit polis memuru hakkında yine güçle getirme kararı çıkarılmasına karar veren duruşma, Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nün hazırladığı rapor ile İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı'nın hazırladığı raporlar arasında paradoksun giderilmesi için dosyanın Adli Tıp Müesseseyi Başkanlığına sevk edilmesine karar verdi. Duruşma maznunun tutuklulukta kaldığı zamanı göz önüne alarak tahliyesine hükmetti. Mahkeme ertelendi.

: Alakanızı Çekebilir Son dakika! Ulusal Takım'da Şenol Güneş yarıyılı resmen sona erdi3-A'daki Ahmet... 4-B'deki Arda... 'Anne grupları'nda aşı münazarası!Balıkesir'de skandal görüntüler! Harekete geçildi... Kaymakam merkeze çekildi