Son dakika: Nişantaşı'nda başörtülü kadınlara saldırmıştı! Eray Çakın hakkında flaş gelişme

Son dakika: Nişantaşı'nda başörtülü kadınlara saldırmıştı! Eray Çakın hakkında flaş gelişme

Nişantaşı'nda N.N.A. ve Y.F isimli kadınlara saldırdığı iddia edilen Eray Çakın "ulusu kin ve düşmanlığa alenen tahrik", "aşağılama" ve "silahla kasten yaralama" suçlarından tutuklanma arzıyle…

Nişantaşı’nda 6 Haziran’da akademisyen Neşe Nur Akkaya’ya saldırdığı iddiasıyla kuşkulu Eray Çakın, gözaltına alınmıştı. "kasten yaralama suçundan mahkemeye sevk edilen Çakın adli kontrol kararı ile hür vazgeçilmişti. Saldırıya uğrayan Neşe Nur Akkaya’nın dün savcılık soruşturması kapsamında ifadesinin alınmasının ardından soruşturma derinleştirildi.

Savcılığa ifade vermek için bugün Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Eray Çakın, bu defa "ulusu kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama ve "silahla kasten yaralama" suçlarından hapsetme arzıyle nöbetçi Barış Ceza Egemenliği’ne sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"6 Haziran 2021’de E.Ç, N.N.A. ve Y.F. arasında yaşanan olay sonrasında kasten yaralama suçundan soruşturma başlatılmıştır. Kuşkulu E.Ç. hakkında 8. Barış Ceza Egemenliğince adli kontrol kararı uygulanmıştır. N.N.A. ve Y.F.’nin 09/06/2021 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan ifadeleri doğrultusunda E.Ç. hakkındaki soruşturma, ulusu kin ve düşmanlığa alenen tahrik veya aşağılama ile silahtan sayılan cisimle kasten yaralama suçundan derinleştirilmiştir. Soruşturma kapsamında, E.Ç’nin 10/06/2021 tarihinde bugün ifadesinin alınmasına müteakip ulusu kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama Türk Ceza Kanunu 216/1 ile silahla kasten yaralama Türk Ceza Kanunu 86/2, 3-e suçlarından tutuklanma arzı ile Barış Ceza Egemenliğine sevk edilmiştir. Soruşturma tüm yönleriyle titizlikle yürütülmektedir."

NE OLMUŞTU?

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İTÜ çalışan araştırma misyonlusu Neşe Nur Akkaya, önceki gün bir arkadaşıyla beraber Nişantaşı’ndaki Mıstık Parkı’na gelmişti. Bankta oturan ikilinin yanına cadde kedileri de toplandı. Akkaya hoşlandığı kedilerden biri üzerine çıkınca alt indirdi. Bu sırada yanlarına gelen Eray Çakın, “Siz o kediyi darp edemezsiniz” diyerek Akkaya ile tartışmaya başladı. Genç kadın kediyi hoşlandığıni anlatmaya çalışsa da muvaffak olamadı.

Laflı tartışmanın devam etmesi ile Çakın, başörtülü Neşe Nur Akkaya’ya “Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere, çok parkta oturmak istiyorsanız, sizin yeriniz burası değil, yeriniz Gaziosmanpaşa, defolun gidin” dedi. Akkaya da, “Rahatsız oluyorsan sen başka bir yerde oturabilirsin” karşılığını verdi.

TERMOSLA VURDU

Bunun üzerine Çakın elindeki termosu Akkaya’ya fırlattı, daha sonra da yumrukladı. Aldığı darbeler nedeniyle yere düşen Akkaya geçici bilinç kaybı geçirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri Eray Çakın’ı gözaltına alırken, Neşe Nur Akkaya ambulansla hastaneye kaldırıldı. Çakın polis merkezindeki ifadesinde Akkaya’nın kediyi darp ettiğini, bu yüzden sinirlenerek saldırdığını öne sürdü.