Son Dakika: Olayların ardından Manchester United puan silme cezasıyla karşı karşıya!

Son Dakika: Olayların ardından Manchester United puan silme cezasıyla karşı karşıya!

Manchester United taraftarlarının Liverpool maçı evveli güvenlik bariyerlerini aşarak Old Trafford Stadı'na girip tertip ettiği protesto şovu Ada'yı karıştırdı. Premier Lig idaresinden mevzuyla…

Spor Arena Dış Haber - Manchester United'ın Liverpool ile karşılaştığı çaba taraftarın protestosu sebebiyle ileri bir tarihe ertelenirken protestonun faturası çok ağır olabilir.

The Sun'ın haberine göre; Manchester United taraftarlarının protestosu sebebiyle ertelenen Liverpool maçı sonrası kulüp para cezası ya da puan silme cezasıyla karşı karşıya.

Manchester United'ın Avrupa Süper Ligi’ne katılma teşebbüsüne ve kulübün sahibi Amerika Birleşik Devletleri’li Glazer ailesine tepki gösteren takribî 200 karakter taraftar grubu, güvenlik bariyerlerini aşarak Old Trafford Stadı'na girmişti. Vakaların ardından çaba ileri bir tarihe alınmıştı.

 

PREMIER LİG İDARESİNDEN AÇIKLAMA

Premier Lig’den mevzu ile alakalı yapılan açıklamada "Duyguların gücünü kavrıyor ve hürmet dinliyoruz. Ancak taraftarların görüşlerini duyuracakları bir hayli kanal varken bugünkü azınlığın eylemlerinin onları haklı kılacak bir yanı yok. Özellikle Covid-19 ihlalleri göz önüne alındığında şiddet şovlarını, cezai hasarları ve izinsiz girişleri ayıplıyoruz. Futbolda yeri olmayan bu riskli gidişatla uğraşmak zorunda kalan polis ve vazifelilere minnettarız." ifadeleri kullanıldı.

ROY KEANE: BU BAŞLANGIÇTI

Manchester United'ın efsane kaptanı Roy Keane, İngiliz takımının taraftarlarının Liverpool maçı evvelinde yaptığı protestoları şu laflarla değerlendirdi.

"Glazer ile alakalı yaşanan hayal kırıklıkları taraftarları bu noktaya getirdi. Taraftarı yargılayamam zira onlar bunu kulüplerini hoşlandıkları için yapıyorlar ve Avrupa Süper Ligi'ne tepki göstermekte haklılar. Kulübün sahipleri yalnızca daha fazla para kazanmayı düşünüyor. Bazen insanların bazı şeyleri kavraması için tepki göstermeniz gerekir. Manchester United'ın sahipleri umarım bu tepkinin ne denli ciddi olduğunu kavramıştır. Ben bu tepkilerin kulüp satılana dek her geçen gün daha da çoğalacağını düşünüyorum. Liverpool maçı evvelinde yaşananlar yalnızca başlangıçtı."