Son dakika: Ozan Tufan'ın yeni adresi Hull City oldu

Son dakika: Ozan Tufan'ın yeni adresi Hull City oldu

Devre arasında geri döndüğü Fenerbahçe'de Mesut Özil ile beraber kadro dışı vazgeçilen ve gelecek sezon ekipte düşünülmeyen Ozan Tufan, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City ile uyuştu.

Sarı lacivertlilerde uzun vakittir kadro dışı vazgeçilen Ozan, Jorge Jesus tarafından da kadroda düşünülmezken yeni adresi bir kere daha İngiltere oldu.

Geçen sezon başında Premier Lig takımı Watford'a kiralanan ancak devre arasında sarı lacivertlilere geri dönen 27 yaşındaki orta saha oyuncusu, Mesut Özil ile beraber kadro dışı kalmıştı.

Yeni sezonda iddialı bir kadro oluşturmak isteyen Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, sarı lacivertli idareyle bağlantıya geçerek Ozan Tufan'ı resmen istemişti.

Gelecek sezon ekibi Premier Lig’e çıkarma yolunda transfer atakları yapacağını açıklayan Acun Ilıcalı, ilk desteği Fenerbahçe'den yaptı.

The Athletic'in haberine göre, Ozan Tufan, gelecek sezon için Championship takımı Hull City ile uyuşmaya vardı. 

Haberde maliyete müteveccih bir bilgi verilmezken Ozan'ın İngiliz takımıyla 2 ya da 3 seneliğine kontrat imza atacağı belirtildi.

Geçen sezonun bir kısmını Watford'da kiralık olarak geçiren Tufan, bu hafta sonunda yeni Hull ekip dostlarına katılacak.

Ayrıca, 27 yaşındaki orta saha oyuncusunun bu hafta sonunda Hull City kampına katılacağı kaydolundu.