Son Dakika: Öznur Kablo Yeni Malatyaspor'un eski futbolcusu Jody Lukoki hayatını kaybetti

Son Dakika: Öznur Kablo Yeni Malatyaspor'un eski futbolcusu Jody Lukoki hayatını kaybetti

Kariyerinde bir yarıyıl Süper Lig takımlarından Öznur Kablo Yeni Malatyaspor forması giyen Jody Lukoki, 29 yaşında hayatını yitirdi.

Geçen sezon Spor Toto Süper Lig takımlarından Öznur Kablo Yeni Malatyaspor forması giyen Jody Lukoki, 29 yaşında yaşamını kaybetti.

Daha Önceki talebesinin yaşamını kaybettiğini doğrulayan Twente teknik kurulu mesulü Jan Streuer, "Fantastik bir haber. Bu yaşta yaşamını kaybetmiş olması çok üzücü. Gerçekten vahim. Ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz." dedi.

Vefat nedeni henüz açıklanmadı

Genç yaşta hayatını yitiren Demokratik Kongolu futbolcunun vefat nedeni henüz açıklanmadı.

Jody Lukoki son olarak formasını giydiği Twente'den Şubat ayında parçalamıştı.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor'dan açıklama

2020 - 2021 Süper Lig sezonunda kulübümüzün formasını terleten Jody Lukoki’nin ölüm ettiği haberini yeis ile bildik. Ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Kulübü

Jody Lukoki kimdir?

15 Kasım 1992 Demokratik Kongo Kinshasa doğumlu olan Lukoki, sağ kanat ve sol kanat oynayabiliyordu. Ayrıca zaman zaman forvette oynayabilen Lukoki sağ ayağını kullanıyordu.

Ajax altyapısının bulgularından biri olan Lukoki, 2014 senesinde 500 bin Euro karşılığında PEC Zwolle'e transfer olmuştu. Bulgar takımı Ludogorets ise 2015 senesinde 1 milyon Euro ödeyerek yıldız adayını kadrosuna katmıştı.

Son Dakika: Öznur Kablo Yeni Malatyasporun eski futbolcusu Jody Lukoki hayatını kaybetti

Yolu Süper Lig'e düştü

Ajax altyapısında yetişen ve Bulgar takımı Ludogorets ile kontratını fesh eden 27 yaşındaki futbolcu, bir zaman boşta kaldıktan sonra Süper Lig ekiplerinden Öznur Kablo Yeni Malatyaspor'a transfer olmuştu.

Geçtiğimiz sezon Öznur Kablo Yeni Malatyaspor forması giyen ve 2021 senesinin Nisan ayında ekipten dağılan Lukoki, bir zaman kulüpsüz kaldıktan sonra Temmuz ayında Twente'ye imza atmış ancak geçtiğimiz Şubat ayında oradan da parçalamıştı.

Lukoki kariyeri süresince 270 maçta forma giyerken 42 gol atma galibiyeti gösterdi. 27 yaşındaki oyuncu 42 sarı kart gördü ancak kariyeri süresince kırmızı kart görmedi.