Son dakika: Pucca'ya 1 yıla kadar hapis istemi... Suçlamaları kabul etmedi

Son dakika: Pucca'ya 1 yıla kadar hapis istemi... Suçlamaları kabul etmedi

Sosyal medya hesabından erkeklerle alakalı paylaşım yapan "Pucca" lakaplı Pınar Yıldırım hakkında "Ulusun bir kesimini cinsiyet değişikliğine direnerek alenen aşağılama" kabahatinden 6 aydan 1 seneye

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddia belgesinde kuşkulu Pınar Yıldırım'ın sosyal medya hesabından 19 Temmuz 2020'de yaptığı paylaşımın ihbar edildiği ve bunun üzerine soruşturma başlatıldığı anlatıldı. Kuşkulu Yıldırım'ın erkeklerle alakalı paylaşım yaptığı iddia belgesinde belirtildi. Kuşkulunun ifadesine de yer verilen iddia belgesinde soruşturmaya mevzu paylaşımı kendisinin yaptığını, o yarıyıl daha önceki eşi Osman Karagöz ile konutlu olduğunu, daha önceki eşinin Twitter adlı sosyal medya sitesinde, kendisini hedefleyerek bir paylaşım yaptığını ve ona istinaden karşılıklı atışmalar olduğunu söylediği kaydolundu.

YARGILAMAYI KABUL ETMEDİĞİ HATIRLATILDI

Ayrıca Yıldırım'ın bunun dışında bir emelinin olmadığını, attığı tweetin o yarıyıl tepki almadığını buradan yanlış bir çıkarım yapıldığını, kabahat operasyona maksadının olmadığını ve yargılamayı kabul etmediğini beyan ettiği ifade edildi.

1 SENEYE KADAR MAPUSU İSTENDİ

İddia Belgesinde kuşkulu Pınar Yıldırım'ın "Ulusun bir kesimini cinsiyet değişikliğine direnerek alenen aşağılama" kabahatinden 6 aydan 1 seneye kadar mapusu istendi. İddia Belgesi kabul edilirse tutuksuz kuşkulu Pınar Yıldırım dominant karşısına çıkacak.

: İlginize Sürükleyebilir Millî Eğitim Bakanlığından yeni PCR testi kararı! Kapsamı genişletildiKendini öldürmek için kiralık katil yakaladı, nedenini dinleyenler inanamadı!Taliban resmen duyurdu! Flaş ordu açıklaması...