Son dakika: Rusya Devlet Başkanı Putin dünyaya sesleniyor...

Son dakika: Rusya Devlet Başkanı Putin dünyaya sesleniyor...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın başşehri Moskova'da tertip edilen 9 Mayıs Zafer Bayramı merasiminde konuşuyor.

Rusya-Ukrayna savaşı 2 ay geride kalırken tüm dünyanın merakla beklediği gün geldi çattı. Rusya, 9 Mayıs Zafer Bayramı'nı Başşehir Moskova'daki Kızıl Meydan'da azametli bir merasim ile kutluyor.

MERAKLA BEKLENEN KONUŞMA

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin günlerdir hakkında sayısız iddia ortaya atılan konuşmasını az evvel yaptı. "Şimdiye kadar düşmanlarımızla bir hayli savaş verdik. Ordumuzun cesaretinden ve savaşa katılanların çocukları ve torunlarının cesaretlerinden biz de iftihar etiyoruz. Küresel savaşın korkusunu durdurmak için elimizden geleni yapma vazifemiz var. Rusya hep denklik prensibini korunmuştur." diyen Putin laflarına şöyle devam etti;

VERİLECEK Türkiye Elektrik Kurumu DOĞRU KARARI VERDİK

"Rusya Batı dünyasında her iki tarafın da çıkarlarını düşünmek istedi ancak NATO bunu gördü. Başka tasarı içerisindeydiler Donbas'ta. Donbas'ta ve Kırım'da topraklarımızı ele geçirmek istediklerini öğreniyorduk. Ukrayna'nın nükleer silah tasarıları vardı, NATO etrafımızda yayılıyordu. Bu ülkemiz için bir tehdit haline gelmişti. Bölgede askeri altyapıyı her geçen gün artırdılar. Hudutlarımıza her gün daha çok yanaştılar. Risk her gün daha da çoğalıyordu. Verilecek türkiye elektrik kurumu doğru karar buydu. Egemen bir devletin alabileceği türkiye elektrik kurumu doğru kararı aldık.

Son dakika...Rusya lideri Putin, Zafer Gününde dünyaya seslendi:Vatanımız için savaşıyoruz
Putin konuşmasını yaparken alanda bekleyen belirgin nişancılar

BİZ SOVYETLER BİRLİĞİ İLE AYNI ÜLKE DEĞİLİZ

Sovyetlerin çöküşünden sonra Amerika Birleşik Devletleri eşsiz bir gidişattan bahsetti ancak yanılıyorlar. Rusya Sovyetler Birliği'nden ayrı bir şahsiyete sahip. Biz aynı ülke değiliz. Batı zafer için çok çalışmış olan Rusyaların mücadelelerini boşa çıkarmak istiyorlardır.

Son dakika...Rusya lideri Putin, Zafer Gününde dünyaya seslendi:Vatanımız için savaşıyoruz
RUSYA KENDİ TOPRAKLARI İÇİN SAVAŞIYOR

Batı Rusya'yı dinlemek istemedi, başka tasarıları vardı. Rusya askerleri ve Donbas askerleri kendi toprakları için savaşıyor. Bu sebeple 2. Dünya Savaşı'nın verdiği dersleri asla unutmamalıyız. Bugün bizler için hayatını kaybedenleri anıyoruz. 2014'de Odessa'da can verenleri de anıyoruz, NEO-Nazi'lerin elinde can verenleri de anıyoruz.

TÜM DÜNYAYA BİRLİK OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK

Neo Nazi'lerin hücumlarında hayatını kaybeden askerlerin ailelerine dayanak edeceğiz, onların ailelerine dayanak edeceğiz. Yaralı askerlerimiz kurtarmak isteyen kahraman sağlık misyonlularımıza teşekkür ediyorum. Kızıl Meydan'da omuz omuzayız. Ülkemizin her bir yandan gelenler var. Rusya'nın düşmanlarının beynelmilel terör çetelerini kullandığını gördük ancak galibiyetli olamadılar. Bugün bir hayli Rus birbirine gözetiyor, tüm dünyaya birlik olduğumuzu gösterdik.

Nazi'lere karşı savaşan dedelerimiz bize gayretin ne olduğunu gösterdiler. Yaşasın silahlı güçlerimiz, yaşasın Rusya"

RUS TELEVİZYONLARI HACK'LENDİ

Putin'in konuşması sırasında Rus televizyonlarına siber hücum tertip edildi. Hücum, MTS mobil cerrahı NTV Plus, Rostelecom ve Wink tarafından iletilen muhtelif kanalların çevrimiçi izleyicilerini etkiledi.

Putin'in konuşması sırasında ekranlarda şu ileti yer aldı;

'Binlerce Ukraynalının ve suratlarca çocuğunun kanı sizin ellerinizde. Televizyonlar ve yetkililer palavra söylüyor. Savaşa hayır.'