Son dakika: Sabiha Gökçen Havalimanı'nda milyonluk operasyon! Hepsi ele geçirildi

Son dakika: Sabiha Gökçen Havalimanı'nda milyonluk operasyon! Hepsi ele geçirildi

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gümrük muhafaza takımlarınca değişik zamanlarda reelleştirilen harekâtlarda takribî 1,5 milyon lira bedelinde firari ürün ele geçirildi.

İstanbul Gümrük Muhafaza Firaricilik ve İstihbarat Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Almanya'nın Hamburg kentinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelen bir yolcu, tehlikeli olarak değerlendirildi.

Yolcunun bagajı, x-ray aygıtıyla yapılan taramada kuşkulu görülmesi üzerine açıldı. Bagajda 73 bağ saç bulundu.

Yeniden, iki yolcu üzerinde yapılan aramada da özel izinle taşınması gereken 6 bin 307 ilaç ele geçirildi.

ELEKTRONİK ÜRÜNLER

Takımlarca havalimanında reelleştirilen başka bir harekâtta da özel üretilen ve soğuk cüzdan olarak ifade edilen 60 kripto para cüzdanına el konuldu. Kuşkulu görülen yolcular üzerinde yapılan aramalarda ayrıca 142 elektronik sigara aygıtı ve kartuşu, 20 cep telefonu ve 32 ekran kartı ele geçirildi.

Takımlarca yapılan başka bir harekâtta da bir yolcunun valizinde ülkeye sokulmak istenilen 25 çelik yelek bulundu. Harekâtlarda 264 kozmetik ürün, tespih, bileklik ve kolye gibi takılarla 22 kilo gram nargile tütünü ele geçirildi.

İşlemler neticeyi tutulan ve piyasa kıymeti takribî 1,5 milyon lira olan ürünlere el konulurken, mesuller hakkında adli harekât yapıldı.Son dakika: Sabiha Gökçen Havalimanında milyonluk operasyon Hepsi ele geçirildi

CNN TÜRK Muhabiri Kaan Temeltaş işlemle alakalı şu ayrıntıları paylaştı:

Operayonda ele geçirilenlerin 1 buçuk milyon lira bedelinde olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye'de ilk olan ve aynı zamanda çok da ehemmiyet talep eden bir mevzu var toplam 32 adet ekran kartı var, öte yandan soğuk cüzdanlar ele geçirildi. Bilgisayara taktıktan sonra montaj ile bazen binlerce bazen milyonlarca liralık para operasyonu yapabiliyorsunuz. Soğuk cüzdanlar ile şunu belirtmekte fayda var kripto para dolandırıcılığında ve yurt dışına para kaçırmakta kullanıldığını söyleyebilirim