Son dakika... Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde iddianame hazır! İşte istenen cezalar...

Son dakika... Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde iddianame hazır! İşte istenen cezalar...

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesiyle alakalı 61 sayfalık iddia belgesi hazırlandı. Kadir Yasak, Seccad Yeşil ve Serkan Dakman hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 10 sene 6’şar aya kadar mapus

Sunucu Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu 27 Ocak'ta Bakırköy'de uğradığı silahlı atak neticeyi öldürüldü. Organize Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü'nce hadiseye karışan kuşkuluların tespitine müteveccih yapılan çalışmalarda, hadisenin failleri olan Kadir Yasak ve Ali Yasak da aralarında bulunduğu 11 kuşkulu 29 Ocak'ta tutuldu.

Devam eden soruşturmada, kuşkululara takviye ve yataklık yaparak kaçmalarına olanak sağlayan 6 şahıs daha tutuldu. Kuşkuluların konut ve işyerlerinde yapılan aralamalarda 3 ruhsatsız silah ele geçirildi. Ayrıca cinayette kullanıldığı düşünülen ruhsatsız silah, yapılan kamera çalışmaları neticesinde Yeşilköy Sahili kayalıklarının altında saklanmış halde bulundu. Ruhsatsız silahın yapılan balistik analizinde Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde kullanıldığı tanımlandı.

İDDİA BELGESİ HAZIRLANDI

Maznunlar Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman, Fatih Okan Kodak, Burak Otçuoğlu ve Uğurcan Bilge hakkında 'planlayarak isteyerek öldürmeye iştirak', 'silahla isteyerek yaralamaya iştirak', 'silahla birden fazla şahıs ile beraber işyerinde geceleyin yağmaya girişim etme' kabahatlerinden ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 3 sene 9'ar aydan 10 sene 6'şar aya kadar mapus cezası ile cezalandırılmaları arz edildi.

Maznunlar Gökhan Karakan ve Kerem Öztürk hakkında 'planlayarak öldürmeye azmettirme', 'silahla isteyerek yaralamaya azmettirme' ve 'silahla birden fazla şahıs ile beraber işyerinde geceleyin yağmaya girişime azmettirme' kabahatlerinden ağırlaştırılmış müebbet mapus ile toplam 3 sene 9'ar aydan 10 sene 6'şar aya kadar mapusla cezalandırılmaları istendi.

Maznunlar Gökhan Ataş, İbrahim Çadırcı, İrfan Engin, Mehmet Altun, Ahmet Yalçın, Buğra Hançer, Mehmet Sedat Sade ve Rasim Türker Kaplan hakkında 'kabahatliyi kayırma' kabahatinden 6'şar aydan 5'er seneye kadar, maznun Batuhan Kandırmaz hakkında ise 'kabahatliyi kayırma' ve 'kabahat ispatlarını yok etme, saklama veya değiştirme' kabahatlerinden 1 seneden 10 seneye kadar mapus cezası arz edildi.