Son dakika: Samsun ve Bursa'da kuvvetli sağanak! Yollar göle döndü, ağaçlar kırıldı, taşlar yerinden söküldü

Son dakika: Samsun ve Bursa'da kuvvetli sağanak! Yollar göle döndü, ağaçlar kırıldı, taşlar yerinden söküldü

Meteoroloji'nin ihtarlarının ardından Karadeniz Bölgesi'nde beklenen güçlü yağışlar tesirli oldu. Samsun'da yağış sebebiyle rögarlar taşarken trafikte aksamalar yaşandı. Marmara Bölgesi'nde…

Samsun'da tesirli olan sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Kentte kısa süreli sağanak sebebiyle rögarlar taştı, trafikte kısa süreli aksamalar yaşandı.

Saathane Alanı, Gazi Sokaksi, Cumhuriyet Sokaksi, Belediye konutları, İstasyon ve Kale mahallerinde balçık ve su birikintileri oluştu. Belediye takımları, şiddetli yağış sonrası tıkanan rögarları açmak ve yağmur suyunu tahliye etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

METEOROLOJİ UYARDI

Samsun, Kastamonu, Sinop, Ordu, Tokat ve Amasya için güçlü sağanak uyarısında bulunuldu.

Son dakika: Samsun ve Bursada kuvvetli sağanak Yollar göle döndü, ağaçlar kırıldı, taşlar yerinden söküldü

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Samsun, Sinop, Ordu ve Kastamonu'nun iç kesimleri ile Tokat ve Amasya etraflarında yerel olarak güçlü sağanak ve gök hengameli yağış beklendiği ifade edildi.

Açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında güçlü rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve ihtiyatlı olunması gerektiği kaydolundu.

Son dakika: Samsun ve Bursada kuvvetli sağanak Yollar göle döndü, ağaçlar kırıldı, taşlar yerinden söküldü

BURSA'DA GÜÇLÜ SAĞANAK: AĞAÇLARIN DALLARI KIRILDI

Bursa'da tesirli olan sağanak ve dolu sebebiyle sokak ve sokaklar gölü döndü, yayalar ve sürücüler güç anlar yaşadı.

Kentte saat 10.00 sıralarında aniden bastıran sağanak ve dolu, yaşamı olumsuz etkiledi. Yağışa hazırlıksız tutulanlar, iş yerleri ve saçak altları ile otobüs duraklarına sığındı. Bazı alt geçitlerde su birikintileri oluşurken, vasıta sürücüleri güç anlar yaşadı. Mudanya ilçesi Trilye Mahallesi'nde bazı konut ve işyerlerini su bastı. Parke taşları yerinden sökülürken, yağış sebebiyle ağaçların dalları kırıldı.

Bursa'da yağış tesirli oldu, sel alana geldidaha fazla video için

Son dakika: Samsun ve Bursada kuvvetli sağanak Yollar göle döndü, ağaçlar kırıldı, taşlar yerinden söküldü

Gemlik ilçesinde de Serbest Bölge yolunda su taşkınları sebebiyle erişim eforlukla sağlanabildi. Bir minibüs, sürücüsü sel sebebiyle yoldaki meyli fark edemeyince yan yattı. O anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

BAŞKAN TÜRKYILMAZ: TAKIMLARIMIZ KONUT VE İŞ YERLERİNİ ARINIYOR

Mudanya'nın Trilye semtinde tesirli olan sağanağın neden olduğu sel ve su baskınları ile alakalı hasar tespit çalışmasına başlandı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Gereken analizleri dostlarımız yaptı. Takımlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Su baskınından hasar gören konut ve iş yerleri arınılıyor. Kentlerin en büyük sorunu şehirlerdeki altyapıların yetersizliği. Trilye'de bunu acı biçimde yaşadık. Semtten geçen nehrin üzerinin kapatılması yanlıştı. Su bir biçimde yolunu buluyor. Megakent Belediyesini, altyapı sorunlarını gidermesi için misyona davet ediyorum" dedi.

Ayrıca, sel ve su baskınında bir hayli konut ve iş yeri sular altında kalırken bazı yollardaki parke taşlar hasar gördü.