Son dakika... SAS Holding binasına akın ettiler! Kimseye ulaşılamıyor... 'Varımı yoğumu yatırdım'

Son dakika... SAS Holding binasına akın ettiler! Kimseye ulaşılamıyor... 'Varımı yoğumu yatırdım'

İstanbul Ataşehir'de bulunan SAS Holding'in önünde bir araya gelen bir grup, paralarını alamadıklarını ileri sürerek eylem yaptı. Eylem yapan grupta bulunan pazarcı Ahmet Zengin, "İşyerimi sattım,…

SAS Holding önünde takribî bir ay evvel, işletme idareyicisi Sibel Koçan'ı başından vurulup öldürülerek, içinde 3 milyon 300 bin lira bulunan çantanın gasp edilmesinin ardından yeniden işletme idareyicisi olan daha önceki eşi Süleyman Aydın da Ataşehir'deki bir rezidansın 32'nci katındaki dairesinden atlayarak hayatına son vermişti. Olayın ardından holding ile alakalı saadet zinciri iddialarında bulunuldu. Bugün ise takribî 40 şahıs holding binası önünde bir araya gelerek eylem yaptı.

: İlginize Sürükleyebilir Flaş yeni aşı açıklaması! Tarih verdilerOtomobil kredi vadelerinde indirim kararı! Piyasa ve maliyetler nasıl etkilenir? | 6 SUAL 6 YANITHenüz 13 yaşındaydı... Hayatını kaybetti, Işın Karaca devrildi

"VARIMI YOĞUMU BU İŞLETMEYE YATIRDIM"

Eylem yapan grupta bulunan pazarcı Ahmet Zengin, "Bundan 1 yıl evvel 200 bin lira para yatırdım bu holdinge. 'Kazandırıyor, kazanıyoruz siz de gelin kazanın' diyorlardı. İşyerimi sattım, otomobilimi sattım. Ben pazarcıyım. Bir lira bir lira para toplayan bir adamım. Geldim varımı, yoğumu bu işletmeye yatırdım" biçiminde konuştu.

Son dakika... SAS Holding binasına akın ettiler Kimseye ulaşılamıyor... Varımı yoğumu yatırdım

"KİMSEYE ERİŞİLEMİYOR"

Erkan Uzman ise, "Ben de pazarımı sattım, otomobilimi sattım, konutumu sattım ve Haziran'ın 10'unda 500 bin lira para yatırdım. 5 gün sonra da bu olaylar oldu. Haziran'ın 10'unde ben 500 bin lira para yatırıyorum, Haziran'ın 15'inde böyle olaylar oldu. 13 bin 105 şahıs mağdur oldu. Şu an bir muhatap yok. İzmir'e cenazeye gittik, beşeri olarak. Bize 'İstanbul'da açıklama yapacağız' denildi. Ama şu an kimseye erişilemiyor" ifadelerini kullandı.

Son dakika... SAS Holding binasına akın ettiler Kimseye ulaşılamıyor... Varımı yoğumu yatırdım

Eylem yapan grup, işletme idareyicilerine de tepki gösterdi. Lüks arabayla çekilen görüntüleri ve yapılan yemek programlarını gösteren mağdurlar, bugün kabahat ilanında bulunacaklarını belirttiler.