Son dakika: SAS Holding binasına akın ettiler! Yöneticiler ortada yok: Saadet zinciri vurgunu

Son dakika: SAS Holding binasına akın ettiler! Yöneticiler ortada yok: Saadet zinciri vurgunu

İstanbul Ataşehir'de firma idareyicilerinden Sibel Koçan'ın başından vurularak öldürülüp 3 milyon 300 bin lira gasp edilmesi ve yeniden firma idareyicilerden daha önceki eşi Süleyman Aydın'ın…

Ataşehir'de SAS Holding'in önünde takribî bir ay evvel firma idareyicisi Sibel Koçan'ın başından vurulup, öldürülerek içinde 3 milyon 300 bin lira bulunan çantanın gasp edilmesinin ardından yeniden firma idareyicisi olan daha önceki eşi Süleyman Aydın Ataşehir'deki bir rezidansın 32'inci katındaki dairesinden atlayarak yaşamına son vermişti. Olayın ardından holding ile alakalı saadet zinciri iddialarında bulunulurken, değişik tarihlerde yatırım yapan takribî 50 kadar birey mağdur oldukları bahanesiyle SAS Holding ve idareyicileriyle alakalı savcılığa kabahat bülteninde bulundu. 

YÜZDE 9 KAR PAYI İLE ÖDEME TAAHHÜDÜNDE BULUNUYORLARMIŞ

Mağdurların sunduğu kabahat bülteni arzuhalinde, SAS Holding'in yatırım yapanlara yüzde 9 kar payı ile ödeme taahhüdünde bulunduğu, geçtiğimiz haziran ayına kadar firmanın ödeme yaptığı fakat ödemelerde stopaj kesintileri de yapıldığı belirtildi. 

: İlginize Sürükleyebilir Büyük facia: 1300 birey kayıp!Saadet zinciri vurgunu! İdareyiciler ortada yok... Holding binasına akın2 aşıyı karşılaştırdılar... İşte koronaya karşı en tesirli olanı

Arzuhallerde "SAS Holding önünde cinayetle sonuçlanan soygun ve ardından firma idareyicisi Süleyman Aydın'ın intihar olayından sonra bahse mevzu servetçileri devri itibari ile ödemeler yapılmadı. Sisteme ulaşım kapatıldı, firma idaresinden hiç kimseye erişilemedi ve bilgi alınamadı. Daha sonra davalılara ait olan 'Hakikat Konutum Gayrimenkul Araba A.Ş.' üzerinden bu paralar kaçırılmıştır" ifadeleri kullanıldı. 

SİBEL KOÇAN HAKKINDA DA KABAHAT BÜLTENİNDE BULUNULDU

Dilekçede firmada yetkili olan, intihar eden Süleyman Aydın ve cinayette hayatını kaybeden Sibel Koçan'ın da aralarında bulunduğu 18 birey hakkında "Kaliteli dolandırıcılık" kabahatinden dava açılması, tüm mülk varlıklarına el konulması arz edildi.  Kabahat bülteninde bulunmalarının ardından adliye önünde açıklama yapan grup, savcılığa sunduğu kabahat arzuhallerini gösterdi. 

Son dakika: SAS Holding binasına akın ettiler Yöneticiler ortada yok: Saadet zinciri vurgunu

"İDAREYİCİLER BUGÜN ORTADA YOK"

Mağdur olduğunu iddia eden bir birey, "Biz bugün buraya hakkımızı korunmak için geldik. SAS Holding tarafından dolandırıldık. 2 yıldır işin içindeyim ben. İçeride ailece 1,5 milyon paramız var. Biz burada dostlarla beraber hepimiz mağduruz, beni 3 gün evvel idareyici diye haberlere çıkardılar, tamamen palavra. İdareyiciler bugün ortalarda yok" dedi.

"ADALET YERİNİ BULACAK ALLAHIN İZNİYLE"

Mağdur olduğunu iddia eden bir öteki şahıs da, "SAS Holding bize hasılatının tamamen inşaatlarda, petrollerde, turizmde kullanıldığını söyledi. Biz de buna kanı getirerek paramızı yatırdık. Değişik düşüncelerimiz yoktu ve şu an hiçbir yerde muhatap bulamıyoruz" diyerek firma idareyicileri için "Bizim aldığımız bilgilere göre tam tası tarağı toplayıp kaçtıklarını öğreniyoruz. Bunları adalete şikayet ettik, adalet yerini bulacak allahın izniyle" ifadelerini kullandı. Kabahat bülteninde bulunanlar toplam 13 bin 105 şahsın mağdur olduğunu iddia etti.

FİRMA İDAREYİCİLERİNE LÜKS YAŞAM İDDİASI

Bu arada mağdur olduklarını öne süren grup, firma idareyicilerine ait olduğunu belirttikleri lüks yaşam resimlerini paylaştı. Görüntülerde firma idareyicisi olduğu kaydedilen birey masa üstüne dizdiği para desteleriyle resimler sürükletirken görülüyor. Öteki görüntülerde ise yeniden firma idareyicisi olduğu bulgular bireyler lüks vasıtalarla poz veriyor.