Son dakika... Sayıştay'ın yeni başkanı belli oldu

Son dakika... Sayıştay'ın yeni başkanı belli oldu

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Sayıştay başkanlığı tercihi yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Personel ve İlkeler Genel Müdürü Metin Yener Sayıştay’ın yeni Başkanı seçildi.

Genel Kurul'da saklı oyla yapılan tercihte, Cumhurbaşkanlığı Personel ve İlkeler Genel Müdürü Metin Yener ile Sayıştay 6. Daire abonesi Mehmet Aksoy yarıştı. Yener, 255 oyla Sayıştay Başkanlığına seçilirken, Aksoy 4 rey aldı. Tercihte 1 boş rey çıkarken, 10 rey de geçersiz sayıldı.

METİN YENER'İN ÖZ GEÇMİŞİ

Yener, 1972 senesinde Ankara'da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi Yönetimsel Bilimler Fakültesi İktisat Kısmı mezunu olan Yener, Gazi Üniversitesi'nde İktisat Siyaseti, Indiana Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanlarında yüksek lisans eğitimini bitirdi. Devletin muhtelif kademelerinde vazife alan Yener, 2012 senesinde Başbakanlık Yasalar ve Kararlar Genel Müdür Destekçiliğine, 2014'de ise Başbakanlık Personel ve İlkeler Genel Müdürlüğüne atandı. 2018 senesinden bugüne Cumhurbaşkanlığı Personel ve İlkeler Genel Müdürlüğü misyonunu sürdüren Yener, konutlu ve iki çocuk sahibi.