Son Dakika: Sebastian Haller testis kanserine yakalandı

Son Dakika: Sebastian Haller testis kanserine yakalandı

Borussia Dortmund'un yeni transferi Sebastian Haller'den makûs haber geldi. Bundesliga temsilcisi, kabiliyetli oyuncuda testis uru tespit edildiğini açıkladı.

Bundesliga takımlarından Borussia Dortmund forması giyen Sebastien Haller, testis kanserini tutuldu.

Kulüpten yapılan açıklamada, kendisini iyi sezmemesi üzerine hakimiyet emelli bir dizi testten geçen 28 yaşındaki yıldız oyuncuda testis uru tespit edildiği belirtildi.

Mevzuyla alakalı açıklamalarda bulunan Dortmund Atletik Direktörü Sebastian Kehl, "Aldığımız haber hem bizim için hem Sebastian için şoke edici oldu. Sebastian'a en kısa zamanda iyileşmesi dileğinde bulunuyorum. Umuyorum en kısa zamanda tekerrür buluşacağız. En iyi rehabilitasyonu aldığından emin olacağız." dedi.

KAMPTAN BÖLDÜ

Son idmanda kendisini iyi sezmeyen forvet oyuncusu, hakimiyet emelli muayenelerden geçirilmişti. Haller, hastalığı sebebiyle kulübün İsviçre kampından böldü ve rehabilitasyon için Almanya'ya döndü.

Öte yandan Borussia Dortmund yönetimi, oyuncunun ve ailesinin mahremiyetine saygı gösterilmesi için bu gidişata ait sual sorulmamasını istedi. Daha fazla bilgiye sahip olunduğunda Haller ile görüşerek, daha ayrıntılı bir açıklamanın yapılacağı kaydolunurken, Haller cephesinden şimdilik mevzuya ait rastgele bir açıklama gelmedi.