Son dakika... SED ödemeleri bayram öncesi yatırılacak

Son dakika... SED ödemeleri bayram öncesi yatırılacak

Bakan Yanık, “SED ödemelerini Bayramdan evvel hesaplara yatırıyoruz” açıklamasında bulundu. SED kapsamında 139 bin çocuğa 159 milyon TL ödeme yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti SED ödemelerinin Ramazan Bayramı’ndan evvel gereksinim sahibi yurttaşların hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

Çocuklarımızın üstün faydayı yönünde korunmaya lüzumu olan çocukları aileleri yanında destekleyerek aile tamlığını gözetmeye çalıştıklarını belirten Bakan Yanık, “Mayıs ayı içerisinde Sosyal ve Ekonomik Destek SED alan 139 bin çocuğumuz için 159 milyon TL ödeme yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“SOSYAL HİZMETLERDE AİLE TAMLIĞINI ÖNCELİYORUZ”

Çocuklarımızın ailelerinin yanında gelişmelerini umursadıklarını belirten Bakan Yanık, “Sosyal hizmetlerde aile tamlığını önceleyerek çocuklarımızın aileleri yanında cemiyetsel yaşama katılım sağlayan, sıhhatli fertler olarak yetişmelerini istiyoruz. SED hizmetimiz kapsamında binlerce çocuğumuz kendi ailesinin yanında başta ekonomik açıdan olmak üzere destekleyici hizmetlerimizden yararlanıyor.” biçiminde konuştu.

Yardım başvurusu nasıl ve nereden yapılır 1100 TL pandemi sosyal destek yardımı başvurusu E-Devlet sorgulama ekranı... İşte yeni detaylarTakviye müracaatı nasıl ve nereden yapılır? 1100 TL pandemi sosyal destek desteği müracaatı E-Devlet denetleme ekranı... İşte yeni ayrıntılar

Bugün haysiyetiyle başlayacak ödemelerin 12 Mayıs tarihine kadar hesaplara yatırılacağını belirten Bakan Yanık, tüm çocuklar ve ailelerin Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ettiğini söyledi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara