Son dakika: Sedat Peker suç örgütü operasyonunda kilit isim tutuklandı

Son dakika: Sedat Peker suç örgütü operasyonunda kilit isim tutuklandı

İstanbul merkezli 2 şehirde, Silgeç Peker'in elebaşı olduğu organize suç örgütüne müteveccih operasyonda gözaltına alınan 3 kuşkuludan örgüt içerisinde kilit rol oynayan Abdullah S. hapsedildi.…

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Gayret Şubesi takımlarınca, yurt genelinde faaliyet gösteren ve "suç işlemek emeliyle örgüt kurmak", "kaliteli yağma", "gasp", "rüşvet", "yaralama", "tehdit" ile "bireyi hürriyetinden yoksun kılma" gibi birçok suça karıştığı belirlenen, elebaşılığını Peker'in yaptığı suç örgütüne müteveccih 28 Mayıs'ta, İstanbul ve Çanakkale'de tertip edilen operasyonda gözaltına alınan kuşkulu Abdullah S., Ümit G. ve Ulaş B'nin emniyetteki operasyonları bitirildi.

Operasyonlarının ardından adliyeye sevk edilen kuşkululardan Abdullah S. hapsedilirken Ümit G. adli hakimiyet koşuluyla serbest bırakıldı. Öbür kuşkulu Ulaş B. ise savcılıktaki operasyonlarının ardından serbest kaldı.

SÜREÇ

Organize Suçlarla Gayret Şube Müdürlüğünce, 9 Nisan'da İstanbul merkezli 5 şehirde tertip edilen operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan 63 şahıstan 56'sı tutulmuştu.

Emniyetteki harekâtların ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 12'si hapsedilirken 7'si adli hakimiyet koşuluyla 37'si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Hakkında gözaltı kararı bulunan kuşkululardan bkocamanın bu süreçte ölüm ettiği bilindi.

Kaçak vaziyetteki 6 şahıstan 3'ü 28 Mayıs'ta gözaltına alınırken, yurt dışında olduğu tespit edilen elebaşı Silgeç Peker'in de aralarında bulunduğu 3 bireyin ise yakalanmasına çalışılıyor.