Son dakika... 'Şirinler' operasyonunda kafeste bulunmuşlardı! İfadeleri şaşkına çevirdi

Son dakika... 'Şirinler' operasyonunda kafeste bulunmuşlardı! İfadeleri şaşkına çevirdi

Adana merkezli 4 şehirde ‘Şirinler’ çetesi olarak öğrenilen silahlı suç teşkilatına müteveccih işlemde gözaltına alınan 39 kuşkulu, emniyetteki operasyonlarının ardından adliyeye sevk edildi.…

Şehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Gayret KOM Şube Müdürlüğü takımları, teknik ve fiziki takip neticeyi kentte ‘Şirinler' çetesi olarak öğrenilen çıkar amaçlı silahlı suç teşkilatını deşifre etti. Liderliğini Ali A.’nın yaptığı teşkilata abone olduğu öne sürülen 45 bireyi tespit eden takımlar, savcılığın tutma kararı çıkarmasının ardından işlem için harekete geçti. Adana merkezli Antalya, Mersin ve Ankara’da tanımlanan 43 adrese 13 Temmuz’da şafak zamanı eş zamanlı baskın yapıldı.

ADRESLERİN KAPILARI ZIRHLI ARAÇLARLA KIRILDI

Özel Harekat timlerinin kapılarını zırhlı araçlarla kırarak girdikleri adreslerde arama yapan takımlar, haklarında tutma kararı bulunan 39 kuşkuluyu gözaltına aldı. Adreslerdeki aramalarda ruhsatsız 10 silah, 16 av tüfeği, 122 bin TL, toplam bedelleri 1 milyon 150 bin TL olan çek ve tahvil, 4 sinyal kesici aygıt, Bank Asya’ya ait pos makineyi, 1 F çabuksu Amerikan doları, 3 telsiz, polis üniforması ve çok rakamda kesici ve delici alet ele geçirildi. Adreslerinde bulunmayan 6 kuşkuluyu tutma çalışmaları ise sürüyor.

: Alakanızı Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklama: Bir müjdem olacak'İlk doz nişan, ikinci doz düğün...' Herkes yan tesirleri konuşuyor, peki uzmanlar ne diyor?Mersin'de büyük panik! Bakan telsizle anons etti, üs bölgesi boşaltılıyor

ÇELİK KAFESTE TUTUKLADIKLARI BİREYLER KURTARILDI

Öte yandan teşkilatın, tesirli olduğu bölgelerde uyuşma sağlayamadıkları öne sürülen İ.Ç. ile M.U.’yu rehin aldığı, işlem kapsamında baskın yapılan bir konuttaki çelik kafeslerin içerisinde yakaladığı tanımlandı. Takribî bir aydır, dar kafeslerde yakalanan bireyler, polisin harekâtıyla kurtarıldı. Rehin yakalanan İ.Ç. ile M.U.’nun emniyetteki ifadesinde, uyuşturucu bağımlısı oldukları ve bu sebeple kendi rızalarıyla kafese girdiklerini öne sürdüğü bilindi. Ayrıca teşkilatın mevzubahisi adresin çevresini güvenlik kameralarıyla donattığı, izleme odasından muhtemel işlemlere karşı temkin aldığı saptandı.

Emniyetteki operasyonları bitirilen 39 kuşkulu, Adana Adliyesi’ne sevk edildi.