Son dakika... SSK ve Bağ-Kur ödemelerine düzenleme! Tatil günlerine denk gelse de zamanında ödenecek

Son dakika... SSK ve Bağ-Kur ödemelerine düzenleme! Tatil günlerine denk gelse de zamanında ödenecek

SSK ve Bağ-Kur kapsamındaki aylık ödemelerinde yeni bir düzenlemeye gidildi. Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği’nde yapılan değişikliğe göre aylık ödemeleri resmi tatil ya da hafta sonuna denk gelse

SSK ve Bağ-Kur kapsamındaki aylık ödemelerinde yeni bir düzenlemeye gidildi. Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği’nde yapılan değişikliğe göre aylık ödemeleri resmi tatil ya da hafta sonuna denk gelse bile zamanında ödenecek.

SSK ve Bağ-Kur kapsamındaki aylık ödemeleri cumartesi gününe rastlaması halinde cuma günü, pazar gününe rastlaması halinde ise pazartesi günü ödeniyordu. Resmi tatil olan 23 Nisan ve 19 Mayıs günlerine rastlayan ödemeler de yine bir sonraki gün ya da bir önceki gün ödenmekteydi.

Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 69. maddesinde yapılan değişiklik ile 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren hafta sonu ya da resmi tatil günlerine rastlayan aylık ödemelerinin aynı gün ödenmesi olanağı getirildi. Böylece sigortalı ve hak sahiplerinin ödeme günü konusunda yaşadıkları mağduriyet giderildi.

Gözden KaçmasınDünya nefesini tuttu Fedi izliyor Fed ne zaman faiz artırabilirDünya nefesini tuttu Fed'i izliyor! Fed ne zaman faiz artırabilir?Haberi görüntüle Gözden KaçmasınTCG Ufuk hizmete girdi Erdoğan: Artık dikey atım sisteminin yerlisine sahibizTCG Ufuk hizmete girdi! Erdoğan: Artık dikey atım sisteminin yerlisine sahibizHaberi görüntüle Gözden KaçmasınMilyonlar bu haberi bekliyor Memur ve emekliler zam farkını ne zaman alacak İşte son durum...Milyonlar bu haberi bekliyor! Memur ve emekliler zam farkını ne zaman alacak? İşte son durum...Haberi görüntüle