Son dakika… Taksilerde flaş değişiklik! Yaş sınırı 68’e yükseltildi

Son dakika… Taksilerde flaş değişiklik! Yaş sınırı 68’e yükseltildi

Ticari vasıta kullanan sürücüler için yaş hududu 65’deri 68’e yükseltildi. Bu büyümeden yalnızca ticari taksi kullanan sürücüler yararlanabilecek.

İstanbul’da bulunan 18 bine yakın ticari taksiyi ilgilendiren büyüme yaşandı. Bundan sonra azami sürücü olma yaşı 65’deri 68’e çıkarıldı.

Ticari taksilere müteveccih yeni büyümeyi İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu duyurdu.

Aksu, ticari taksi satın alma ve sürücü olma yaşının 65’deri 68’e yükseldiğini açıkladı. Eriştirme Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile beraber bundan sonra 65 olan ticari taksi satın alma ve sürücü olma yaş haddi 68’e çıkmış oldu.

ÇALIŞMAK İSTEYENLER RAPOR ALACAK

Ticari takside çalışmak isteyen 65-68 yaş aralığındaki sürücüler her sene psikoteknik raporu ve sağlık raporu alarak ticari taksi kullanabilecek.

69 YAŞINDAN GÜN ALANLAR KULLANAMAYACAK

69 yaşından gün almış şahıslar ticari taksilerde sürücülük yapamayacak. Genelge kapsamında 69 yaşından gün alanların sürücülük yapamayacağı belirtildi.

İTEO Başkanı Aksu’nun iletiyi şöyle:

Kıymetli meslektaşlarımız; Ticari taksi alımı için ve sürücülük yapabilmek için 65 olan yaş koşulu 68 olarak değiştirilmiştir. 69 yaşından gün alanlar bu genelgeden yararlanamayacaktır. 65-68 yaş arası çalışmak isteyenler, her sene psikoteknik raporu ve sağlık raporu almak zorundadırlar. Bu arzımızı dikkate alarak reelleştiren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Eriştirme Bakanımıza esnafımız ismine teşekkür ederiz. Hayırlı işler."

Borsada kolay harekât ve düşük kurul için tıklayın