Son Dakika: TFF ile beIN Group arasında imzalar atıldı, Başkan Mehmet Büyükekşi rakamı açıkladı

Son Dakika: TFF ile beIN Group arasında imzalar atıldı, Başkan Mehmet Büyükekşi rakamı açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu ile Digiturk beIN MEDIA GROUP arasında imzalar atıldı. Süper Lig ve 1. Lig yayın hakları 2 sene daha Digiturk'te olacak. Öte yandan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, uyuşmayla

Türkiye Futbol Federasyonu TFF, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının 2 sene daha Digiturk beIN MEDIA GROUP'ta olacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu İdare Heyeti yaptığı buluşmada; 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ait olarak, TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devrine ait tertip edilen Yayın İhalesi ile alakalı bir değerlendirmede bulundu. İdare Heyeti; daha evvel oluşturulan 9 karakter Yayın İhale Kurulu’ndan 7 abonenin bölmüş olması sebebiyle Komitenin işlevini yapamaması, İstekli’lerin ihale bildirisindeki koşul ve şartlara uygun öneri vermemesi, bazı kolilere beyannameye uygun verilen önerilerin toplamının kastedilen maliyetin çok uzağında kalması ve yayın sektöründeki şartlar sebebiyle, 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ait yayın ihalesini iptal etmeye rey birliği ile karar verdi.

Yukarıyadaki şartlara ilave olarak, transfer sezonunun açılması ve kulüplerin transfer yarıyılında sıhhatli bir tasarılama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir müddet kalması sebebiyle yine bir ihale tertip edilmesinin de olası olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 senelik uzatma kontratı yapılmasına rey birliği ile karar verdi.

TFF İLE DİGİTURK ARASINDA YARIN YAYIN HAKLARI İMZA MERASİMİ TERTİP EDİLDİ

Türkiye Futbol Federasyonu ile uzun senelerdir Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN MEDIA GROUP arasında, 2022-2023 ve 2023-2024 sezonlarını içeren 2 senelik uzatma kontratı imza merasimi, bugün Riva'da reelleşti.

SAYI 2.2 MİLYAR LİRA

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Digiturk CEO'su ve beIN MEDIA GROUP CEO'su Yousef Al-Obaidly'nin katılımı ile asıllaşan imza merasiminde TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, uyuşmayla alakalı sayısal bir ayrıntı verdi. Büyükekşi, "Digitürk ile 2.2 milyar lira üzerinden uyuşma sağladık." dedi.

"TARAFTARLARIN STADYUMA GELMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ"

Büyükekşi, "Fair-Play olgusunun futbolumuzun merkezinde olması için çalışacağız.Taraftarların stadyumlara daha çok gelmesi için çalışmalar yapacağız. Bundan evvelki yarıyıllarda vazife yapmış başkanlarımıza, tüm heyetlerimize emekleri için teşekkür ediyorum. Allahın İzniyle biz de bu yarıyılda yeni sayfa açarak, değişik bir bakış açısıyla hoş şeyler yapmak istiyoruz. Biz Bein Sports'u partner olarak görüyoruz. Onlar bize katkı sağlıyor, bizim de onlara katkı sağlamamız gerekiyor." dedi.

TFF WEB SİTESİ YENİLENİYOR

Yeni yarıyılda projeleri olduğuna dikkat toplayan Büyükekşi, "Haftada 1-2 maçı ön tasarıya çıkarıp, sosyal yapı, tarihi kültürel bedelleri öne çıkarıp organizasyonlar yapmak istiyoruz. Dijital çağda yaşıyoruz. Web sayfamızı değiştireceğiz. Yurt dışında bir hayli ülkede olduğu gibi aydınlatıcı hale getirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

HADİ BEN KAÇTIM YENİ KISMIYLA YAYINDA