Son dakika... TOGG sosyal medya hesabından duyurdu: Yüzde 99 tamamlandı

Son dakika... TOGG sosyal medya hesabından duyurdu: Yüzde 99 tamamlandı

Türkiye'nin yerli arabayı için çalışmalar Gemlik kuruluşunda son hız devam ederken TOGG'un sosyal medya hesabından bu ay yapılan çalışmalara ait görüntüler paylaşıldı. "Bizi izlemeye devam edin" anekdotu

Türkiye'nin yerli arabayı TOGG için geri sayım sürüyor. Bu kapsamda; Bursa Gemlik'teki kuruluş çalışmalarında sona gelindi. TOGG, "Gemlik kuruluşumuzdaki çalışmalar tasarılarımız güzergahında ilerliyor." iletisini paylaştı ve son gidişatı aktardı.

BOYA KURULUŞU

Kuruluşun, yüzde 99'u bitirildi. Tanklarda kimyevi dolum düzeyine geçildi. Tazyikli hava tesisatı bitirildi. Yumuşak su ve demineralize su sistemi bitirildi. Soğutma ve ısıtma sistemi süreçleri bitirildi.

 

Gemlik Kuruluşumuzdaki çalışmalar tasarılarımız güzergahında devam ediyor.

Bu ay yapılan çalışmaların detayları videomuzda.#YeniLigGemlik #Togg pic.twitter.com/wTgUUYGmBQ

— Togg @Togg2022 June 18, 2022

GÖVDE KURULUŞU

Kuruluşun yüzde 99'u bitirildi. Sınama yapımlarına başlandı. Tazyikli hava sistemi bitirildi. Kaynak cihazları elektrik hatları bitirildi.

KURULUM KURULUŞU

Kuruluşun yüzde 98'i bitirildi. Teçhizat montajında son aşamaya gelindi. Hatları devreye alma çalışmaları başladı. Tazyikli hava tesisatı bitirildi.

TOGG CEO'SU KARAKAŞ'TAN MALİYET İÇİN 'REKABETÇİLİK' VURGUSU

TOGG Üst İdareyicisi CEO Mehmet Gürcan Karakaş geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, gelecek sene mart ayından itibaren satışa sunulması amaçlanan Türkiye'nin arabayı için pazar içerisinde rekabetçi olacaklarını vurguladı.

Karakaş, TOGG ile Bilişim Vadisi'nin ortaklığında başlatılan Mobilite Süratlendirici Programı'nda, Gemlik'teki kuruluşun, yerleşkenin inşaatında ve oradaki donanımların onarımında sona yanaştıklarını bildirdi.

Zaman zaman sosyal medya üzerinden bilgilendirme yaptıklarını belirten Karakaş, temmuz sonu ağustos başında sınama imallerinin başlayacağını kaydetti.