Son dakika... 'Tosuncuk' Mehmet Aydın ilk kez hakim karşısına çıktı! Tutuklanmasına karar verildi

Son dakika... 'Tosuncuk' Mehmet Aydın ilk kez hakim karşısına çıktı! Tutuklanmasına karar verildi

'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ifadesinin alınmasına başlandı. Mehmet Aydın, 75 bin seneye kadar hapis istemiyle suçlandığı davada da hapsedildi.

Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nce celse arasında açılan seansta Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle SEGBİS bağlandı. Tutuklu sanık Aydın'ın ifadesi devam ediyor.

HAPSEDİLME KARARI

Çiftlik Bank’ın kurucusu ‘Tosuncuk’ olarak öğrenilen Mehmet Aydın, 75 bin seneye kadar hapis istemiyle suçlandığı davada da hapsedildi.

DAVANIN GEÇMİŞİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddia belgesinde, 2'si kaçak 48 sanıktan 18'inin teşkilat yöneticisi, 23'ünün teşkilat azasi ve 7'sinin de teşkilata destek eden konumunda olduğu belirtiliyor. İddia Belgesinde, 3 bin 762 birey de "müşteki" olarak yer alıyor.

Aralarında Mehmet Aydın'ın da bulunduğu 18 teşkilat yöneticisinin "Suç işlemek emeliyle teşkilat kurma ve idareme", 3 bin 672'kez "Bilişim sistemlerini taşıt olarak kullanmak suretiyle kaliteli dolandırıcılık" yeniden 3 bin 672'kez Ticari firmaların faaliyeti kapsamında kaliteli dolandırıcılık" ve "Suçtan kaynaklanan malvarlığı kıymetlerini aklama" suçlarından toplamda 22 bin 580 seneden 75 bin 260 seneye kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

23 sanığın "Suç işlemek emeliyle kurulan teşkilata aza olma", "Suçtan kaynaklanan mülk varlığını kıymetlerini aklama" suçlarından 4'er seneden 10'ar seneye kadar, 7 sanığın ise "Suç işlemek emeliyle kurulan teşkilata destek etme" ve "Suçtan kaynaklanan malvarlığı kıymetlerini aklama" suçlarından 4'er seneden 10'ar seneye kadar hapsi arz ediliyor.

Bunun yanı sıra Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi, davanın 17 Mart'ta görülen celsesinde 48 sanıktan 28'inin dosyasının davanın kaliteyi dikkate alınarak bu dosyaların ayrılmasına ve yapılan suçlamada da 28 sanığın ayrı ayrı salıverilmelerine karar vermişti.

Mehmet Aydın ile ilgili çarpıcı detaylar Tosuncuk savcı ile anlaştı, Ferrari de villa da ucuza gitmişMehmet Aydın ile alakalı sansasyonel ayrıntılar! 'Tosuncuk' savcı ile uyuştu, Ferrari de villa da ucuza gitmiş 'Tosuncuk' Mehmet Aydın duruşmaya sevk edildidaha fazla video için