Son dakika: Trabzonspor'da mutlu son! Nwakaeme'nin menajeri açıkladı: İmza atmaya hazırız

Son dakika: Trabzonspor'da mutlu son! Nwakaeme'nin menajeri açıkladı: İmza atmaya hazırız

Süper Lig'de şampiyonluğunu duyuru eden Trabzonspor uzun zamandır gündemi işgal eden Nwakaeme'nin kontrat uzatması mevzusunda mutlu sona erişti. Yıldız futbolcunun menajeri uyuşmayı duyurdu.

Trabzonspor formasıyla uzun senelerdir sergilediği tesirli performansla elde edilen şampiyonlukta en ehemmiyetli etmenlerden biri olan Anthony Nwakaeme’nin sezon sonunda bitecek olan kontratı, bir cinsli uzatılamamıştı. Yeni sözleşme için Trabzonspor’la yıllığı 1,5 milyon Euro’dan 3 senelik uyuşmaya varan ancak 1,5 milyon Euro’luk imza parasını peşin olarak isteyen 33 yaşındaki futbolcu, bu vaziyetten dolayı imzayı atmamıştı. Uzun süren pazarlıkların ardından tecrübeli hamle oyuncusu, imza parasını nakit olarak değil taksitli ödemek isteyen kulübün önerisini kabul etti.

Fenerbahçe iddiaları vardı

Trabzonspor ile görüşmesi uzayan Nwakaeme için Fenerbahçe'nin devreye girdiği iddia edilmiş ve yıldız futbolcunun Kadıköy yolcusu olabileceği belirtilmişti ancak bu vaziyet hakikatleşmedi.

‘Nwakaeme, ödemeyi nakit istiyordu’

Mevzuyla alakalı olarak Fanatik’e açıklamalarda bulunan Anthony Nwakaeme’nin menajeri Deniz Türker, “Nwakaeme için Trabzonspor’la ücret ve sene mevzusunda uyuşmuştuk. Yalnızca imza parası mevzusunda değişik düşünceler vardı. Nwakaeme, imza parasını nakit istiyordu. Kulüp ise taksitle ödemeye sıcak bakıyordu. An haysiyetiyle oyuncum, Trabzonspor’un arzını da kabul etti. Trabzonspor Yönetimi, istediği zaman kulübe gider yeni kontrat için imzaları atarız. Biz hazırız” dedi.