Son dakika: Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlar geçici olarak sınırlandırıldı

Son dakika: Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlar geçici olarak sınırlandırıldı

Son dakika haberi: Rusya Başbakan Destekçisi Tatyana Golikova, Türkiye ile Rusya arasındaki olağan ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında hudutlandırma kararı alındığını açıkladı.

Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlara ait yeni karar açıklandı. Rusya Başbakan Destekçisi Tatyana Golikova, video konferans usulüyle reelleştirdiği basın buluşmasında, Türkiye ile Rusya arasındaki hava yolu taşımacılığına dair açıklamalarda bulundu.

Yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgını sebebiyle muhtelif ihtiyatlar alınacağını ifade eden Golikova, "Türkiye ile Rusya arasındaki olağan ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında hudutlandırmasına karar verildi." dedi.

İstanbul ile Moskova arasında haftada iki uçuş reelleştirilebileceğini kaydolan Golikova, "Ayrıca Türkiye’de bulunan Rus yurttaşlarının Rusya’ya dönüşü ve Akkuyu Nükleer Efor Santrali’nin inşasında yer alanların erişimi için uçuşlar korunacak." diye konuştu.

Süreci yakından takip etmeyi devam ettireceklerini belirten Golikova, salgınla alakalı büyümelerin pozitif doğrultuda ilerlemesi halinde uçuşların tekerrür olağana döneceğini söyledi.