Son dakika: Türkiye'den, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a kınama

Son dakika: Türkiye'den, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a kınama

Gelen son dakika haberine göre, Türkiye, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki güya "Suriye Demokratik Konseyi" üyeleri ile görüşmesini…

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki güya 'Suriye Demokratik Konseyi' üyeleri ile görüşmesi hakkındaki suale yazılı yanıt verdi. Bilgiç, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki güya 'Suriye Demokratik Konseyi' üyeleri ile görüşmesini ayıplıyoruz. Fransa’nın tüm çağrılarımıza karşın ufalayıcı gündeme sahip bu eli kanlı terör örgütü ve uzantılarıyla sürdürmekte olduğu ilişki, Türkiye’nin ulusal güvenliği, Suriye‘nin politik birliği ve toprak tamlığının korunması ve bölgede kararın sağlanması mücadelelerine hasar vermektedir" dedi.

'BİR KERE DAHA YİNELİYORUZ'

Bilgiç, Türkiye'nin terör örgütü ve uzantılarıyla gayretini kararlılıkla sürdüreceğini belirterek, "Mevzubahisi teşkilatın son yarıyılda, teşkilata katılmayı yalanlayan gençlerin sulhçu şovlarını kanlı biçimde bastırması, Afrin Sağlık Kurumu gibi sivil niyetleri bombalaması, çocuklar dahil Suriyeli sivillere saldırması, tutukluları eziyetle öldürmesi asıllarını da Fransız ve beynelmilel kamuoyuna andırdırıyoruz.

Türkiye’nin bu terör örgütü ve uzantılarıyla gayretini her yerde kararlılıkla sürdüreceğini bir kere daha yineliyoruz" ifadesini kullandı.