Son dakika: Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'den zehir zemberek açıklaması: Rusya ile savaşabiliriz!

Son dakika: Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'den zehir zemberek açıklaması: Rusya ile savaşabiliriz!

Son dakika haberine göre Ukrayna'da Devlet Başkanı Zelenski, Rusya ile ilişkileri ve Vladimir Putin ile alakalı olarak çok sert açıklamalarda bulundu. Zelenski 'Rusya ile savaşabiliriz' ifadesini kullandı.

Ukrayna ve Rusya arasında senenin başlarında başlayan gerilim yine tutuştu.

Reuters'ta yer alan son dakika haberine göre Devlet Başkanı Zelenski Rusya ile alakalı çok sert açıklamalar yaparak 'Rusya ile savaşabiliriz' ifadesini kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri ile ilişkilerinin her zamankinden iyi olduğunu belirten Zelenski henüz Amerika Birleşik Devletlerinin Ukrayna'nın NATO'ya katılımıyla alakalı bir pozisyon almadığını da sözlerine ilave etti.

Zelenski, 'Putin'i düşünecek sürem yok, yalnızca reelci bir görüşme ile alakalıyım' derken ülkesinin koronavirüs salgınındaki ekonomik vaziyetle kimseye sırtını yaslamadan kendi olanaklarıyla çaba ettiğinin de altını çizdi.

DONBAS KRİZİ

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan Donbas krizin 2021'in ilk aylarına damga vurmuştu.

Ukrayna’nın güneydoğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Ukrayna ordusu arasında zaman zaman tansiyon yükselmeye devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, cepheyi ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, yıl başından bu yana bölgede yaşanan hücumlarda 26 Ukrayna askerinin yaşamını kaybettiğini açıklamıştı.

Kremlin'den yapılan açıklamada ise 'Ukrayna ile savaş ihtimalinin ortaya çıkmasına kimse izin vermeyecek' ifadesine yer verilmişti.

Detaylar geliyor...

: İlginize Sürükleyebilir Prof. Dr. Mehmet Ceyhan tek tek sıraladı! Bulgular tamamen değiştiİşte 3. doz tasarıyı! BioNTech olanlar kasımdan itibaren...Koronavirüsü atlatıp aşı olanlar dikkat! Çok konuşulacak araştırma