Son dakika... Ukrayna kripto paraları yasal hale getirdi

Son dakika... Ukrayna kripto paraları yasal hale getirdi

Hem politik hem de coğrafi olarak Rusya ve Avrupa arasına sıkışan Ukrayna, kripto paraları legal hale getiren 5'inci ülke oldu.

Kripto paralara müteveccih dünya ülkeleri muhtelif tertip etmeler yaparken kimileri de menetmeyi seçim ediyor. Ukrayna ise kripto paraları legal hale getirdi. Bundan sonra Ukrayna'da kripto para harekâtları legal tabanda, yasalar içerisinde yürütülecek.

OYÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Ukrayna meclisinde milletvekillerinin tamamına yakını kripto paraların kullanılması için evet oyu kullandı. Böylece Ukrayna dünyada kripto parayı legal hale getiren 5'inci ülke olmuş oldu.

LEGAL ALTYAPI YOK

Ukrayna'da kripto paralara müteveccih legal bir altyapı henüz bulunmuyor. Regülasyonlar devlet başkanı tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek.

KRİPTO PARALARDA KARAR YOK

Kripto para piyasalarında henüz tutarlı bir maliyet tutulamadı. Bazı bireyler kazara yüksek hasılatlar elde ederken bazı bireyler de büyük kayıplarla tüm parasını kaybedebiliyor. Büyük umutlarla alınan kripto paraların geleceği mevzusunda ne olacağı öğrenilmiyor. Rastgele bir esasa sabretmeden yapılan hipotezler ise yatırımcıları negatif etkileyebiliyor. Piyasaya her geçen gün yeni kripto paralar çıkarken şu anda binlerce kripto para muhtelif borsalarda harekât görüyor.

: İlginize Sürükleyebilir Takdir kazanmasının tek yolu para mara düşünmeden istifayı basmasıdırİstanbul'un göbeğinde akılalmaz vaka! Her şey saniyeler içinde olduMilyonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiren PCR testi sualleri cevap buldu

Borsada kolay harekât ve düşük komite için tıklayın