Son dakika... Yalova'da uzaktan eğitim kararı

Son dakika... Yalova'da uzaktan eğitim kararı

Yalova'da Şehir Umumi Hıfzıssıhha Heyeti kararı ile 1, 2, 3 ve 4’şancı sınıflarda yarından itibaren bütün zamanlı uzaktan eğitime geçildi.

Yalova Şehir Umumi Hıfzıssıhha Heyeti, Vali Muammer Erol başkanlığında ‘Koronavirüs Temkinleri kapsamında Eğitim Uygulamaları’ gündemi ile toplandı. Buluşmanın ardından yapılan açıklamada 1, 2, 3 ve 4’şancı sınıflarda yarından itibaren bütün zamanlı uzaktan eğitime geçileceği belirtildi.

Yalova Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Koronavirüs salgınının cemiyet sıhhati ve kamu kumpası açısından oluşturduğu tehlike idareme, sosyal yalıtımı temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım süratini hakimiyet altında yakalama emeliyle içerisinde bulunduğumuz hakimiyetli sosyal yaşam yarıyılının esas ilkeleri olan paklik, maske ve mesafe kaidelerinin yanı gizeme yaşamın her alanına müteveccih uyulması gereken kaideler ve temkinler Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Heyeti’nun teklifleri yönünde tanımlanarak uygulamaya geçilmelidir. Bu kapsamda şehrimizde hadise rakamı çoğalışının önlenmesi emeliyle altta yer alan tüm fotoğrafı ve özel eğitim müesseselerinin, özel lüzumlu talebeler için hizmet veren özel eğitim mektepleri, sınıfları ve mektep evveli eğitim müesseseleri ile 8 ve 12. Sınıflar hariç fotoğrafı özel tüm mekteplerin 1, 2, 3 ve 4 sınıflarının 07.04.2021 tarihinden itibaren uzaktan eğitime geçilmesine rey birliği ile karar verildi” denildi.