Son dakika... Yargıtay'ın beraat kararını bozduğu 'Balyoz' davasında savcı 12 yıl hapis istedi

Son dakika... Yargıtay'ın beraat kararını bozduğu 'Balyoz' davasında savcı 12 yıl hapis istedi

Yargıtay'ın 'Balyoz' davasında 7 maznun için verilen salıverilme kararını bozmasının ardından yenilen yapılan suçlamada mahkeme savcısı bozma kararına uyulmasını arz etti. Savcı aralarında Çetin Doğan'ın

Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki mahkemeye başka kabahatten kararlı bulunan maznun Çetin Doğan, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi SEGBİS aracılığıyla bağlandı. Mahkemede 4 tutuksuz maznun ile maznun avukatları da yer aldı. Mahkeme savcısı Bilgin Yaşar, Yargıtay'ın bozma ilamının usul ve kanuna uygun olduğunu öne sürerek bozma kararının kabul edilmesini istedi.

Savcı Yaşar mütalaasında, Çetin Doğan, Emin Küçükkılıç, Erdal Akyazan, İhsan Balabanlı, Mehmet Kaya Varol ve Behzat Balta'nın "Kabahat için uyuşma" kabahatinden 3 seneden 12 seneye kadar mapus cezasıyla cezalandırılmasını istedi. Mütalaada suçlama evresinde yaşamını kaybeden Metin Yavuzyalçın hakkındaki kamu davasının düşürülmesine karar verilmesi arz edildi. Mahkeme mütalaaya karşı söz verilen maznunların beyanlarının alınmasıyla devam ediyor.