Son dakika... 'Yeni kolaylıklar var' diyerek duyurdu! Bakan Koca: BionTech aşısını aile hekimleri de yapacak

Son dakika... 'Yeni kolaylıklar var' diyerek duyurdu! Bakan Koca: BionTech aşısını aile hekimleri de yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BionTech aşısının artık aile doktorları tarafından da yapılabileceğini duyurdu. Bakan Koca, ''Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden buluşma alabilirsiniz''…

Son dakika büyümesini Twitter'dan duyuran Bakan Koca,  ''Aşıya ulaşımda yeni kolaylıklar var. Biontech aşısı için artık kamu ve özel sağlık kurumularla beraber Aile doktorlarımız da devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden buluşma alabilirsiniz. Bu efora güvenin'' dedi. 

Aşıya ulaşımda yeni kolaylıklar var. Biontech aşısı için artık kamu ve özel sağlık kurumularla beraber Aile doktorlarımız da devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden buluşma alabilirsiniz. Bu efora güvenin.

— Dr. Fahrettin Koca @drfahrettinkoca June 8, 2021

AİLE DOKTORLARIYLA ALAKALI ÇALIŞMA BAŞLATILMIŞTI

Avrupa İlaç Ajansı’nın “BioNTech aşılarını gizleme şartlarında farklılık olduğunu ve aşı dolaplarında 2-4 derece arasında 5 gün yerine bir ay zamanla saklanabileceği”ni açıklamasının ardından, Türkiye’deki özel ve kamuya ait 1.500 sağlık kurumunda BioNTech yapacak altyapının bulunduğu belirtilmişti. Sağlık Bakanlığı’nın aile doktorlarıyla alakalı da yeni bir çalışma başlattığı bilinmişti.

KAPTAN ŞEHİR AYDIN SEÇİLMİŞTİ

“Bakanlık, bu aşının aile doktorlarınca uygulanabilmesi için Aydın’ı kaptan şehir olarak seçti” diyen Aile Doktorları Dernekleri Federasyonu 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan, bu kararın 81 şehirde hayata geçmesiyle aşının süratle cemiyetin geneline uygulanabileceğini kaydetmişti. Eryazğan, ''“Aydın’da BioNTech aşısının artık aile sıhhati merkezlerinde de yapılabileceği bir kaptan uygulama başlatılacağı bilgisi geldi. Avrupa İlaç Ajansı geçtiğimiz hafta BioNTech aşısının gizleme şartlarının değiştiğini açıklamıştı. Buna göre BioNTech artık, aşı dolabında yalnızca 5 gün değil, bir aya kadar saklanabilecek. Böylece aşıyı aile doktorlukları da rahatlıkla uygulayabilecek” demişti.

Aile hekimleri BioNTech aşısı yapacak... Pandemide yaz planı.. İşte pilot il...'Aile doktorları BioNTech aşısı yapacak...' Pandemide yaz tasarıyı.. İşte kaptan şehir... BionTechten sevindiren haber: Aşının sırrı T hücresi yanıtı... Etkinliği uzun sürecekBionTech'ten neşelendiren haber: Aşının gizemi 'T hücresi cevabı'... Aktifliği uzun sürecek! Koronavirüsle mücadelede aşı olmayanlar için yeni kısıtlamalar Gözler Kabine toplantısı öncesinde masadaki formüllerde..Koronavirüsle çabada aşı olmayanlar için yeni kısıtlamalar! Gözler Kabine buluşması evvelinde masadaki yöntemlerde.. BioNTech aşısı ne zaman gelecek Sağlık Bakanı Koca tarih açıkladıBioNTech aşısı ne zaman gelecek? Sağlık Bakanı Koca tarih açıkladı!