'Sonun Özgecan gibi olacak' demişti! İstenen ceza belli oldu

'Sonun Özgecan gibi olacak' demişti! İstenen ceza belli oldu

Sosyal medya üzerinden bir kadını "Sonun Özgecan gibi olacak" diyerek ölümle tehdit ettiği iddiasıyla tutuklanan Azerbaycan uyruklu Samir Balakıshıyev hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Balakıshıyev'in "Silahla tehdit" suçundan 2 seneden 5 seneye kadar mapusu istenirken, sosyal medyadan gösterdiği kılıç da silahtan sayıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, kuşkulu Samir Balakıshıyev’in 13 Şubat’ta sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında, mağdur Hacer K.'yı ölümle tehdit ettiği detaylı olarak anlatıldı.  "Özgecan Aslan gibi olacak onun sonu", "O şimdiden can vermiştir" dediği belirtilen kuşkulunun evinde el konulan ve silahtan sayılan kılıcı gösterip "Bunu ona sokacağım" diyerek silahla tehditte bulunduğu da belirtildi. 

Sonun Özgecan gibi olacak demişti İstenen ceza belli oldu


ASLİYE CEZA MAHKEMESİ'NDE YARGILANACAK

Maznunun savunmasında, olay tarihinde gerçek ismini bilmediği esmer isimli erkek kullanıcı ile takipçi artırmak emeliyle kurgusal olarak yayın yapmak hususunda anlaştıklarını, yayın esnasında Hacer'in hakaret muhtevalı yorumu üzerine mağdur Hacer K.’ya karşı videodaki tehdit muhtevalı sözleri kullandığını" söylediği dile getirildi. Samir Balakıshıyev’in videoda gösterdiği kılıcı ise önceden bir takım tarih dizilerinde figüranlık yaptığı için satın aldığını, Hacer K. ile birbirlerinden karşılıklı olarak özür dilediklerini söylediği de iddianamede bulundu. İddianamede, Samir Balakıshıyev’in "Silahla tehdit" suçundan 2 seneden 5 seneye kadar mapusu istedi. Maznun Samir Balakıshıyev, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak. Özgecan Aslan, Mersin’in Tarsus kazasında 11 Şubat 2015’te bindiği minibüsün sürücüsü tarafından vahşice katledilmişti.

Sonun Özgecan gibi olacak demişti İstenen ceza belli oldu

 BU VİDEO ALAKANIZI ÇEKEBİLİR