Sosyal medyada gündem olmuştu! Ördekler İçişleri Bakanlığı'nın koruması altında

Sosyal medyada gündem olmuştu! Ördekler İçişleri Bakanlığı'nın koruması altında

İstanbul Bahçeşehir'deki gölette bir kadının ördekleri çantasına koyarak çaldığı iddia edilmişti. Tepki sürükleyen görüntülerin ardından asıl ortaya çıkmış, ördeklerin sahibi Zeynep El Zuheyri "Komşular

Başakşehir Bahçeşehir'de geçtiğimiz pazar günü sosyal medyada bir kadının ördekleri gölden alarak çantasına koyduğu güzergahında görüntülerler paylaşıldı. Yabancı tebaalı bayanların ördek çaldığı biçiminde paylaşılan görüntüler üzerine emniyet çalışma başlattı. Çalışmalar neticesinde görüntülerdeki kadının Irak tebaalı Zeynep El Zuheyri olduğu tespit edildi. El Zuheyri emniyetteki ifadesinin ardından hür vazgeçildi.

Sosyal medyada gündem olmuştu Ördekler İçişleri Bakanlığının koruması altında

"ÖRDEKLERİ BIRAKMAMIZA MİSYONLULAR İZİN VERMEDİ"

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerle iligli konuşan El Zuheyri, “Konutta geliştirdik. Biz de gittik. Bahçeşehir'de ördekler olduğunu gördük. Biz de 'Bunlar gelişti' dedik. Konutta ses yapıyordu. Oraya gittiğimizde ördekleri vazgeçmemize misyonlular izin vermedi. Biz de ördeklerimizi geri getirdik. Oradakiler bizim resmimizi çekti. 'Bunlar benim ördeklerim, resmimizi sürükleme' dedim. Resmimizi çektiler. Polis de gelip ifademizi aldı. Geliştikleri için sesleri çok çıkıyordu. Komşular rahatsız oldular. Rahatsızlıktan dolayı biz de oraya vazgeçmek istedik. Bunlar konutta yaşadığı için göle vazgeçersek can vereceğini söylediler. O surattan vazgeçmedik. Bunlar daha evvelden hiç suya girmediler. Vazgeçersek can verir diye vazgeçmedik" dedi.

ÖRDEKLER KORUMA ALTINA ALINDI

Sosyal medyada çok tartışılan görüntülerin ardından dün ördeklerin sahibi aile ile bağlantıya geçildi. Zeynep El Zuheyri, ördeklerin korunma altına alınmasını istedi. Bunun üzerine İstanbul Emniyeti'ne bağlı Hayvan Vaziyet İzleme HAYDİ takımları, baytar eşliğinde ailenin yanına gitti ve ördekleri teslim aldı.

Ördekler uygun şartlarda HAYDİ takımlarınca Ankara’ya getirildi ve Gölbaşı Vilayetler Evi'nin bahçesinde koruma altına alındı.

Sosyal medyada gündem olmuştu Ördekler İçişleri Bakanlığının koruması altında