Sosyal medyada viral oldu: Araba kullanırken fenalaşan kadını böyle kurtardılar!

Sosyal medyada viral oldu: Araba kullanırken fenalaşan kadını böyle kurtardılar!

Amerika Birleşik Devletlerinin Florida eyaletinde, akan trafikte yaşanan bir vaka görüntüleri sosyal medyadan paylaşılınca gündeme bomba gibi düştü. Bir sürücü, direksiyon başında rahatsızlık geçirip

Florida polisi, vasıta kullanırken tıbbi bir acil gidişat yaşayan kadını kurtarmak için birbirleriyle yarışan yurttaşların videosunu yayınladı.

Polisin güvenlik kameralarına yansıyan bu görüntülerdeki yurttaşları aradığı bilindi.

Boyton Beach polisi tarafından yapılan açıklamada, bu yurttaşların kimliklerinin teşhis edilmesi ve kurtarmaya dayanak ettikleri kadınla bir araya getirilmek istendiği belirtildi.

Sosyal medyada viral oldu: Araba kullanırken fenalaşan kadını böyle kurtardılar Fantastik vakaya ait görüntüleri polis paylaştı

Florida, Palm Beach County'de, Boyton Beach Polis Departmanı, dün, yoğun bir kavşakta usulca hareket eden bir otomobile koşan bir kadını gösteren bir görüntü yayınladı.

EL SALLAYIP DAYANAK İSTEDİ

Videodaki öteki arabalar, altı trafik şeridi süresince çapraz olarak hareket eden otomobilin yanından manevra yaparak sürmeye devam ediyor gibi görünüyordu. 

Araba karşı kavşağa yanaşırken sürücü koltuğundaki kadın öteki sürücülere el sallamaya başladı.

Kırmızı ışıkta birkaç araba, karşıdan gelen taşıtın çarpmasını önlemek için yana veya geriye doğru manevra yaptı. Yarım düzineden fazla erkek ve kadın kendi otomobillerinden inip otomobile doğru süratlice koştular ve sonunda durana kadar otomobili yavaşlatmak için bedenlerini siper ettiler.

Bu bireylerden birinin askeri elbiseler giydiği görülüyor. Video ilerledikçe daha fazla insanın dayanak etmek için otomobillerinden sıçradığı görülüyor.

Sosyal medyada viral oldu: Araba kullanırken fenalaşan kadını böyle kurtardılar İlk müdahale cesur bir kadından böyle geldi

Parlak yeşil gömlek giyen bir kadının kendi otomobilinden bir nesne aldığı ve bunu bir adama vererek arka koltuktaki sırçalardan birini kırdığı görülüyor.

Sonunda, ön yolcu ve sürücü kapılarını açmayı başaran yurttaşlar araba hâlâ hareket ederken kadını sürücü koltuğundan çıkarmayı muvaffak oluyor.

Araba usulca trafik kamerasının görüş mesafesinden kaybolurken üç şahsın hâlâ otomobili yakalayabilmek için ön kaputa sıkıca sarıldığı görülüyor. 

POLİS HER YERDE ARIYOR

Polis departmanı yaptığı açıklamada, "Dayanak etmek için duran bu iyiliksever yurttaşlarımızı şereflendirmek istiyoruz, ancak hepsinin kimliklerini tespit edebilmek için desteğe lüzumumuz var." dedi.

Sosyal medyada viral oldu: Araba kullanırken fenalaşan kadını böyle kurtardılar Bu cesur tutum belki de büyük bir felaketi önlemiş oldu

Polisin açıklaması şu anekdotla son buldu:

"Siz veya tanıdığınız biri rastgele bir biçimde destekçi olduysa, lütfen [email protected] adresinden PIO Stephanie Slater ile bağlantıya geçin."