Soylu: 6’lı masa değil 6 bin masada kursalar bu milleti durduramayacaklar

Soylu: 6’lı masa değil 6 bin masada kursalar bu milleti durduramayacaklar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Gezi hadiseleri, 17-25 darbesi ve 6-8 ekim vakalarıyla sadece İstanbul’da değil tüm doğu ve güneydoğuda fitneyi ve fücuru ortaya koymaya çalıştılar. 17-25’te Türkiye’nin

AK Parti Gaziantep Şehir Teşkilatı, Haziran ayı Genişletilmiş Şehir Danışma Meclisi Buluşması tertip edildi. Şehitkamil Sanat Merkezi’nde tertip edilen buluşmaya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Şehir Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun yanı gizeme AK Partili milletvekilleri katıldı. Partililerin salonu doldurduğu buluşmada partililer Bakan Soylu’ya yoğun alaka gösterdi.

“GAZİANTEP KALEDİR, DEVRİLMEYECEK ALLAHIN İZNİYLE”

Buluşma divanının kurulmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Şehir Başkanı Eyüp Özkeçeci önlerinde güç bir süreç olduğunu belirterek, “Önümüzde güç bir süreç var. Ekonomi de güçlükler yaşanıyor, öğreniyoruz. Bizim maksadımız 2023. O adilere 6’lı şer çetesine fırsat vermeden öncelikle biz Gaziantep olarak üzerimize düşeni yapacağız. Gaziantep kaledir. Devrilmeyecek allahın izniyle. Gaziantep her zaman her tercihte Türkiye ortalamasının yüzde 10 üzerinde alıyoruz. Bu tercihte de öyle alacak. Allahın İzniyle bu tercihte bunu daha fazla çoğaldıracağız” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ 20 SENEDE DEVRİM YAPTI”

Buluşmada konuşan Bakan Soylu, sabah saatlerinde Barış Pınarı Harekatıyla terörden arınılan Telabyad’a gittiğini söyledi. Amerikan’ın Afganistan ile Irak’ı işgal ederek yaşanılamaz hale getirdiğini anımsatan Soylu, “Biz batı değiliz, Amerika değiliz. Bizim ecdadımızda kardeşlik var. Telabyad’a gittiğimde orada huzurundan güveninden kardeşliğe kadar bir coğrafyayı nasıl bir emin belde haline getirdiğimizi görüp Gaziantep e geldik. AK Parti’nin 20 senede Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir devrim reelleştirdi. Gaziantep bir ekonomi lokomotifi olmuştur. Siz Gaziantep AK Parti teşkilatının buluşmasına bir kere değil bin kere gelsek de size borcumuzu ödeyemeyiz” dedi.

“BU ÜLKEDE İNSANLAR ‘BEN KÜRT'ÜM’ DİYEMEZDİ”

Bakan Soylu, “Bugün üniversite imtihanı vardı. İmtihana giremezlerdi. Orduevlerinde başörtülüleri geri çevirirlerdi. Bu ülkede insanlar ‘Ben Kürt'üm, Alevi'yim’ diyemezlerdi. Siz bir politik parti değilsiniz bu uygarlığın en büyük hareketisiniz. Siz Türkiye’de vesayet kalelerini tek tek devirdiniz. Bize Amerika’da Avrupa’da parmak sallayanlara nasıl ders verileceğini ve nasıl yerden yere vurulacağını gösterdiniz. Bu ülkede ulusa hizmet edenlere hep bedel ödetmek istediler. Karalayıp kötüle attılar. Ülkeyi cılız düşürerek politikayı yerle yeksan etmeye çalıştılar. Her sene karşımıza Adnan Menderesin idam resmini çıkarıp ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı da de böyle yapacağız’ diyenlere karşı buradayız” diye ilave etti.

“SURAT SENE SONRA AK PARTİ KADROLARINA DUA EDECEKLER”

“Bu ülkede siz hiçbir şey yapamazsınız” diyenlere karşı neler yapılabileceğini AK Partililerin gösterdiğini söyleyen Soylu, “20 yıldır bu ülkede büyük devrimler reelleştirdiniz. Bugün doğu Akdeniz’de kendi çıkarını gözeten bir Türkiye’yi dışarı çıkarmazlardı. Bizim Müslüman coğrafyaya elimizi uzatmamızı yasaklamaya çalıştılar. Biz nasıl bugün cumhuriyeti kuranlara dua ediyorsak yarın 100 sene sonrada AK Parti kadrolarına dua edecekler. Kimsenin palavralarına kulak asmayın. Şimdi bir taraftan elbette ki kasvetlerimiz olacak. Bütün 2.5 sene tam dünya pandemiyle karşı karşıya kaldı. Dünya bütün anlamıyla kapandı. Ardından Ukrayna Rusya savaşı hep birlikte yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“6’LI MASA DEĞİL 6 BİN MASA DA KURSALAR ULUSU DURDURAMAYACAKLAR”

Avrupa’nın tek bildiği şeyin para yollamak olduğunu söyleyen Bakan Soylu, “Para, silah yollamayın, vicdanlarınızı tamir edin. Tam bunlar yapılırken hep birlikte yaşadığımız hadiseler var. Gezi hadiselerinden evvel, zengin ve güçlü bir Türkiye istemediler. Ne yaptılar gezi vakalarını çıkardılar. Taksimdeki hadiseleri TV’lerden naklen verdiler. Marmaray’ından Avrasya tüneline kadar hep birlikte büyük adımlar atmıştık. AK Parti dolu dizgin gidiyordu. Oyunu bozmak istediler. Gezi hadiseleri, 17-25 darbesi ve 6-8 ekim vakalarıyla sadece İstanbul’da değil tüm doğu ve güneydoğuda fitneyi ve fücuru ortaya koymaya çalıştılar. 17-25’te Türkiye’nin büyümesinin ve gelişmesinin intikamını alamadılar. Bu kere de ellerindeki personellerle FETÖ’yle beraber adi darbe teşebbüsünü asıllaştırmaya çalıştılar. 6’lı masa değil 6 bin masa da kursalar bu ulusu durduramayacaklar” biçiminde konuştu.

“KILIÇDAROĞLU İLLA YÜRÜYECEKSEN DİYARBAKIR ANNELERİNİN YANINA YÜRÜ”

Türkiye’nin daha önceki Türkiye olmadığını vurgulayan Soylu, “Siz seneler evvel bu ülkenin altına yerleştirilen dinamitleri ve fay hatlarını onarılabileceğini gösterdiniz. 28 Şubattan sonra ben dindarım diyebilmek olası değildi. Bu ulusu hep ürkütüp korkuttular. Bize parmak sallayanlara reyin kuranlara karşı AK Parti teşkilatları olarak bu ülkenin vesayete karşı fobisini üzerinden aldınız. Ulusa cesaret verdiniz. Kim ne söylerse söylesin. Siz yönünüzü bozmayın.  İşin ehemmiyetli bir kısmını geçtik. Şimdi onlar yeni bir reyin içerisine giriyorlar. Kılıçdaroğlu geçen hafta terörle çaba kanununu değiştireceklerini açıkladı. Devletin teröre karşı elini koluna bağlamak istiyor. Daha Önceki günlere geri dönmek istiyor. Sarih sarih büyükelçilere gidip onlardan yönerge alanlar hangi direktifleri aldı diye kimse düşünmesin bu direktifleri aldılar. Bizi cinsiyetsizleştirip, LGBT’yi yapacaklarmış. Sen çok istiyorsan kendi yakınlarından başla. Sen bu halkın terbiyesiyle neden uğraşıyorsun. Kılıçdaroğlu sana güzergah vereyim. İlla yürüyeceksen evlatlarını terör örgütü PKK’dan almak isteyen HDP şehir binası önünde bekleyen Diyarbakır annelerinin yanına yürü” dedi.

“İNSANLAR NEŞEMİZDEN SINIRA GELMEDİLER”

Türkiye’de 11 senede 700 bin Suriyeli çocuğun doğduğunu vurgulayan Bakan Soylu, “İnsanlar sevincinden bizim hudutlarımıza gelmediler. Allah hiç kimseyi sınav etmesin. Siz çocuklarınıza ‘Yanınızdaki konutta yangın varken perdeyi kapatın mı’ diyorsunuz anneler. Nerde kaldı bize büyüklerimizin yaptığı öğütler. Ne yapacaktık. Sırtımızı mı dönecektik? Bir sınava tabi yakalandık. Bu ulus bu sınavda sınıfta kalmadı. Batı kaldı, Avrupa kaldı. Neymiş çok kabahat işliyorlarmış. Almanya’da yabancıların kabahat ortalaması yüzde 33, Türkiye’de ise 1.3’cins. Niçin bizi birbirimize düşürecekler. Cumhurbaşkanımız bunlara ‘Gelin bu terör antresinde konutlar yapalım’ dedi. Kimsenin sesi çıkmadı” diye ilave etti

“AFGAN ÇOBANLARI ALALIM TARIMIN NE OLACAĞINI HEP BERABER GÖRELİM”

Bakan Soylu, "Bütün sayı söyleyemem ama 11 senede 210 bin Suriyeliyi Türk yurttaşı yaptık. Almanya’da 1 milyon 250 bin yabancıyı yurttaş yaptı. Şunu ifade edeyim. Elbette ki bir ekip tasalar kasvetler olabilir. Ekonomiye katkıları var mı, yok mu, var. Afgan çobanları alalım tarımın ne olacağını hep beraber görelim, bu husumetin bir anlamı yok. Bütün 506 bin Suriyeli gönüllü olarak geri döndü. Nereye döndü. Oluşturduğumuz tehlikesiz bölgelere geri döndü. Azez, Cerablus, Mare, Çobanbey, Rasulayn  ve Telabyad’a döndü” dedi.