'Spermlerim çalındı' diyerek savcılığa gitti... DNA sonuçları belli oldu: İkizlerin babası çıktı

'Spermlerim çalındı' diyerek savcılığa gitti... DNA sonuçları belli oldu: İkizlerin babası çıktı

İzmir'de Sevtap Şensarı'nın 45, 7 sene evvel tüp bebek usulüyle dünyaya getirdiği ikiz çocuklarının babasının iş insanı H.S.T. 61 olduğunu öne sürerek açtığı babalık davasında Deoksirübo Nükleik Asit

Sevtap Şensarı, 2000 senesinde eşinden boşanan ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren iş insanı H.S.T. ile dini nikahla beraber yaşamaya başladı. İddiaya göre, oğlunun olmasını isteyen H.S.T., 2015 senesinin ocak ayında mevzuyu Şensarı'ya açtı, doğacak çocuklarının kütüklerini ise resmi nikah yapıp üzerine alacağını belirtti. Şensarı, bunu kabul edip H.S.T.'ye ait olduğu iddia edilen spermle Kıbrıs'a gitti. Çocukların erkek olması için burada cenin seçimi yapıldı, tüp bebek tedavisine başlandı.

ŞİDDET GÖRMEYE BAŞLADI, DAVA AÇTI

Hamile kalan Şensarı, aynı sene eylül ayında 2 oğul dünyaya getirdi. Şensarı, çocukları ne zaman kütüğüne alacağını sorduğu H.S.T.'den şiddet görmeye başladığını ve bunun dozunun seneler içinde çok yükseldiğini belirterek, Karşıyaka 3'üncü Aile Mahkemesi'ne 2018 senesinde nafaka ve babalık davasının yanı sıra babalığın benimsenmemesi sebebiyle 500 bin TL'lik tazminat davası açtı.

Spermlerim çalındı diyerek savcılığa gitti... DNA sonuçları belli oldu: İkizlerin babası çıktı

Deoksirübo Nükleik Asit SONUÇLARI ÇIKTI

Mahkeme, Deoksirübo Nükleik Asit testi için misal vermeye yaklaşmayan H.S.T. hakkında tutma kararı çıkarttı, testin sonuçlanmasını beklemeden her bir çocuk için aylık 2 bin TL nafakaya hükmetti. Ancak geçen sene kasım ayında H.S.T. misal verdi. İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi tarafından yapılan Deoksirübo Nükleik Asit testinin sonuçları çıktı. Sonuçlara göre, ikizlerin babasının yüzde 99,99 oranında H.S.T. olduğu tanımlandı.

'SPERMLERİM ÇALINDI' DİYEREK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Bu arada Deoksirübo Nükleik Asit için misal veren H.S.T., sonuçlar çıkmadan spermlerinin Şensarı tarafından çalındığını iddia ederek Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık H.S.T.'nin yaptığı suç duyurusuna takipsizlik kararı verdi. Kararda, H.S.T.'nin daha evvel de aynı sebeple suç duyurusunda bulunduğu ve daha evvel de kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği belirtildi.

Gözden KaçmasınMeteorolojiden tüm yurda yağış uyarısı İstanbulda kar yağışı başladı... Peş peşe açıklamalarMeteoroloji'den tüm yurda yağış uyarısı! İstanbul'da kar yağışı başladı... Peş peşe açıklamalarHaberi Görüntüle

​'SPERM, TAŞINIR BİR MÜLK OLARAK DEĞERLENDİRİLEMEZ'

Atıf yapılan bir evvelki takipsizlik kararındaki şu ifadeler ise dikkat çekti:

"Davacının rastgele bir biçimde spermlerinin çalınıp kullanılmasının söz konusu olamayacağı, ayrıca spermlerin çalınmasının, TCK'nin hırsızlıkla alakalı tertip etmelerinde belirtilen taşınır bir mülk olarak değerlendirilemeyeceği, bu haysiyetle de hırsızlık suçundan soruşturmanın söz konusu olamayacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca sperm elde edilmesinin şahsın birtakım fizyolojik başkalaşımları ile alana gelebilecek sonuç olduğu düşünüldüğünde, davacı tarafından kendisinin rastgele bir civarda sperm elde edilmesine müteveccih rızası dışında bir operasyona tabi yakalandığı da ileri sürülmemektedir. Bu haysiyetle, sperm hırsızlığından düşünülemeyen spermler sebebiyle şantajın ve tehdidin söz konusu olamayacağına karar verilmiştir."

Gözden KaçmasınÇinin tecrit kamplarına ait görüntüler ortaya çıktıÇin'in tecrit kamplarına ait görüntüler ortaya çıktıHaberi Görüntüle