Stattaki ölüme 110 bin TL'lik dava

Stattaki ölüme 110 bin TL'lik dava

Türk Telekom Arena Stadyumu’nda 4 sene evvel Galatasaray ile Erzurumspor maçının oynandığı sırada kalp krizi geçirerek yaşamını kaybeden Burhan Kütüklüoğlu’nun ailesi 110 bin liralık tazminat davası

İstanbul Asliye Hukuk Duruşması’ne açılan davaya göre, mobilya imalat dükkânı sahibi Burhan Kütüklüoğlu, 28 Eylül 2018’de Galatasaray-Erzurumspor maçını izlemek için Türk Telekom Arena Stadyumu’na gitti. Burhan Kütüklüoğlu, stadyumun tuvaletinde fenalaşınca yanındaki dostu sağlık personeline haber verdi. İddiaya göre sağlık personeli, kalp masajı yapmayı öğrenmediğini söyledi. Takribî 20 dakika başka bir sağlık personelinin gelmesi beklendi ve Kütüklüoğlu asansörler çalışmadığı için beşinci kattan sedye ile merdivenden indirildi. Kütüklüoğlu, götürüldüğü sağlık kurumunda yoğun bakım olmadığı için yaşamını kaybetti.

AİLE ‘UMURSAMAMA VAR’ DEDİ

Dava arzuhalinde, “Burhan Kütüklüoğlu’nun eşi ve iki çocuğu büyük acı sürüklemiştir. Bir nebze de olsun mağduriyetlerinin giderilmesi için şimdilik 110 bin liralık tazminatın davalılar Galatasaray Spor Kulübü, MLP Sağlık Hizmetleri, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu’ndan tahsilini istiyoruz” denildi. Davaya yanıt veren Türkiye Futbol Federasyonu ve Galatasaray Spor Kulübü davanın reddini arz etti. Duruşma davayı erteledi.