Su birikintisine giren çocuklardan kötü haber!

Su birikintisine giren çocuklardan kötü haber!

Konya'nın Seydişehir ilçesinde ferahlamak için taş ocağında bulunan su birikintisine giren 5 çocuktan 2'si boğularak yaşamını kaybetti.

Vaka, saat 15.00 sıralarında Tol Semti’nde daha önceki kum ocağında alana geldi. Semtte oturan Talha Korkmaz, Mert Doğan, Mustafa Şık ve kardeşleri Ferhat Şık ile Sedat Şık daha önceki kum ocağında kar ve yağmur sularıyla oluşan göletin bulunduğu alana gitti. Suya giren çocuklar boğulma riski geçirdi. Bir zaman çırpınan Talha Korkmaz ve Ferhat Şık suya batarak gözden kaybolurken, Mustafa Şık, Sedat Şık ve Mert Doğan ise kendi ihtimalleriyle kıyıya çıkmayı muvaffak oldu.

Sudan çıkan 3 çocuk, etraftakilere haber verdi. İhbar üzerine bölgeye jandarma, sağlık vazifelisi ve itfaiyenin su altı kurtarma takımları geldi. Dalgıçların su altında yaptığı aramada Talha Korkmaz ve Ferhat Şık’ın cansız vücuduna erişti. Sudan çıkartılan 2 çocuğun cesedi otopsi için Seydişehir Devlet Sağlık Kurumu morguna kaldırıldı. Yaşamını kaybeden çocuklardan Talha Korkmaz’ın, babasının semtin muhtarı İsmail Korkmaz olduğu bilindi.  

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal da vaka yerinde analizlerde bulundu. Hadiseyle alakalı soruşturma sürüyor.